گروه‌های تخصصی مطالبه‌گری و جهادی در فارس ایجاد می‌شود

گروه‌های تخصصی مطالبه‌گری و جهادی در فارس ایجاد می‌شود

به گزارش سراج24، سلیمان مهدوی عصر دوشنبه سوم شهریور در جلسه شورای اداری شهرستان شیراز بیان کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای احیای این فریضه الهی در جامعه تشکیل شده و سه وظیفه بر عهده دارد که مرتبط به شخصیت حقوقی است.

او آموزش، آگاهی بخشی و اطلاع رسانی نسبت به این حوزه، ساختار سازی و کارآمد کردن و ساختارهای امر به معروف و نهی از منکر و حمایت و معاضدت قضایی و حمایت جدی از آمران به معروف و ناهیان از منکر را سه وظیفه اصلی ستاد متبوع عنوان کرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس به موضوع تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر با محوریت این شورا در فرمانداری شیراز اشاره و بیان کرد: تمام ادارات و سازمان‌های شهرستان شیراز با بیش از ١٠ پرسنل باید نسبت به تشکیل این شورا اقدام کنند.

مهدوی ادامه داد: برابر با قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، شهرستان مرکز استان ستاد امر به معروف و نهی از منکر ندارد بلکه همان ستاد استان، باید اقدامات ستاد در مرکز استان را هم دنبال کند و محوریت این کار با فرمانداری است.

او به اولویت برنامه‌های این ستاد در یک برنامه پنج ساله اشاره و بیان کرد: این ستاد در یک برنامه پنج ساله باید به مامن و ملجأ مردم و امن ترین مکان برای دفاع از حقوق مردم تبدیل شود.همچنین در این برنامه پنج ساله باید به جایی برسیم که تذکر دادن و تذکر شنیدن جزو ارزش‌های غالب جامعه شود.

مهدوی اظهار کرد: با نظر سنجی انجام شده در سطح کشور، ٧٤ درصد مردم معتقدند که در مرحله اول باید مسئولان امر به معروف و نهی از منکر شوند که دین مبین اسلام نیز بر این موضوع تاکید دارد.

او خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر فریضه‌ای برای تعالی بخشیدن به جامعه و نجات یکدیگر است، لذا باید با این نگاه دین خود را نسبت به دین مبین اسلام ادا کنیم.

حجت الاسلام مرادی، امام جمعه شهرک‌های غرب شیراز نیز در این جلسه با تقدیر از کمک کریمانه مردم با توجه به شیوع کرونا خطاب به مدیران حاضر در این جلسه گفت: اینکه مردم بیایند پشت درب اتاق شما و شما به آنها خدمت ارائه دهید این یک نعمت بزرگ است که باید قدرش را بدانید و چه قدردانی بهتر از اینکه به مردم خدمت رسانی کنیم. 

او ادامه ‌داد: هویت شیعیان در غدیر، عاشورا و انتظار است که باید در همه امور مدنظر باشد و هویت ما در این سه کانون می‌گنجد. 

مرادی با بیان اینکه هدف و اصل قیام امام حسین(ع) دعوت، بیعت و مهمتر از همه امر به معروف و نهی از منکر است، به دسته بندی امر به معروف به عنوان محیط های خصوصی پرداخت وگفت: کسی بدون دستور قضایی حق ورود به خانه مردم ندارد.

امام جمعه موقت شیراز خاطرنشان کرد: در بررسی‌های انجام شده از ادارات فارس، ۴۶معروف و ۴۴مورد منکر  شناسایی شده که اصلی ترین منکر مربوط به پول و پارتی است و کسانی که می‌خواهند وارد امر به معروف و نهی از منکر شوند باید ۴سین سواد، سوز برای خدا، سلیقه یعنی چگونگی برخورد با موارد مختلف وسلامتی در همه زمینه‌ها را داشته باشند.

اخبار مرتبط

اولین شناور کروز همزمان با عید فطر راه‌اندازی می‌شود

رهبری تنها فرد واقف به اهمیت جایگاه آموزش و پرورش است

مهلت ثبت‌نام دومین مجموعه کارگاه‌های انتقال تجربه رسانه تمدید شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha