توزیع ۳۷۶۰ بسته معیشتی و بهداشتی در طرح «همت جوانانه، کمک مؤمنانه»

توزیع ۳۷۶۰ بسته معیشتی و بهداشتی در طرح «همت جوانانه، کمک مؤمنانه»

به گزارش سراج24، به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و ایام ماه محرم الحرام، جلسه هیأت اندیشه‌ورز سازمان بسیج ورزشکاران استان اردبیل با محوریت «همت جوانانه، کمک مؤمنانه» و با موضوع امر به معروف و نهی از منکر با حضور معاون هماهنگ‌کننده سپاه استان اردبیل، مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل و اعضای هیأت اندیشه‌ورز برگزار شد.

در این جلسه سجاد انوشیروانی، مدیر کل ورزش وجوانان استان اردبیل، ضمن گرامیداشت هفته دولت و پاسداشت شهیدان رجایی و باهنر و عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) در خصوص رزمایش «همت جوانانه، کمک مؤمنانه» اظهار کرد:  در مرحله اول این طرح که در ماه مبارک رمضان انجام شد، اداره کل ورزش و جوانان با کمک سازمان بسیج ورزشکاران، خیرین، سازمان‌های مردم نهاد و قهرمانان ورزشی، توانست ۳ هزار و ۷۶۰ بسته معیشتی و بهداشتی در ۴ مرحله میان افراد آسیب‌دیده از شیوع کرونا توزیع کند.

وی افزود: کمک به هم نوع در شرایط حساس و بحرانی، تکلیفی بر همه افراد جامعه است و در این ایام نیز کمک مؤمنانه در دو مرحله ادامه خواهد داشت.

انوشیروانی تصریح کرد: در همین راستا با همکاری ستاد تسهیل ازدواج و موسسه خیریه ۱۴ معصوم، ۳۰ سری جهیزیه برای نوعروسان نیازمند تهیه شده است.

ضرورت تداوم کمک‌های مردمی در شرایط کرونایی

در ادامه این جلسه، شکور عبدی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه استان اردبیل اظهار داشت: وجود خیرین ورزش یار، ورزشکاران، قهرمانان ورزشی و جوانان در بحث کمک مؤمنانه ظرفیت بزرگی است که اداره کل ورزش و جوانان در انجام این ماموریت سربلند است.

وی افزود: با توجه به وضعیت اقتصاد و مشکلات مردم و نیز خسارات وارده از کرونا، ضرورت  کمک‌های مردمی بیشتر احساس می‌شود.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه استان اردبیل تصریح کرد: ۱۰۰ هزار بسته معیشتی از طرف سپاه استان اردبیل در بین نیازمندان توزیع و ۵۰۰ رأس گوسفند و گوساله نیز ذبح و در بین نیازمندان توزیع شده است.

وی گفت: کمک‌های مردم و خیرین، یک کار بزرگ جهادی است و توزیع بسته‌های معیشتی و لوازم‌التحریر در دهه اول محرم انجام شده و تا  دهه آخر ماه صفر نیز ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

توزیع ۳۵ هزار بسته معیشتی توسط هیئات مذهبی

طبخ و توزیع چهار هزار پرس غذای گرم به همت گروه های جهادی

توزیع ۵۰۰ بسته نوشت‌افزار در بخش ارشق مشگین‌شهر

0 نظر

ارسال نظر

capcha