نماینده ولی فقیه در گیلان:

فساد اداری و بی بند و باری فرهنگی دو منکر مشهود در جامعه است

فساد اداری و بی بند و باری فرهنگی دو منکر مشهود در جامعه است

به گزارش سراج24، آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان، اظهار کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر، پدیده انقلاب است و قوانین آن ریشه در اسلام دارد.

وی به فرمایش امام علی (ع) مبنی بر اینکه تمام واجب‌ها در کنار امر به معروف و نهی از منکر مانند قطره در مقابل دریا است، اشاره کرد و افزود: ارزش جهاد توصیه به معروف‌ها است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر سایه بر همه فرایض دارد، تصریح کرد: دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر از عمده ترین فرایض اسلامی است.

آیت الله فلاحتی به توجه مقام معظم رهبری به امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: امر به معروف و نهی از منکر در سخنرانی‌های رهبر معظم انقلاب موج می‌زند و اگر به این فریضه الهی که تأثیر فراوانی در جامعه دارد توجه می‌شد، بسیاری از ریزش‌هایی که امروز مشاهده می‌کنیم، نداشتیم.

وی ادامه داد: در گذشته به امر به معروف و نهی از منکر بی مهری و بی توجهی شده است در صورتی که این ستاد می‌تواند سایه بر تمام نهادها و دستگاه‌ها داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان، خود صیانتی و دیگر صیانتی را از وظایف ستاد امر به معروف و نهی از منکر برشمرد و خاطرنشان کرد: از جمله آفت‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر این است که رانت خواران و باند بازان به آن نزدیک شوند.

آیت الله فلاحتی، جایگاه ستاد امر به معروف و نهی از منکر را عظیم ذکر کرد و یادآور شد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر ترویج معروف‌ها و مقابله با منکرها را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهد.

وی با بیان اینکه مردم نگران منکرها در جامعه هستند، اظهار کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اولویت بندی منکرها باید منکرهایی که مورد مطالبه مردم است را در اولویت قرار دهد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان، فساد اداری و بی بند و باری فرهنگی را دو منکر مشهود بین مردم در جامعه عنوان کرد و افزود: مردم متدین و مؤمن مطالبه گر مقابله با دو منکر مذکور هستند.

ضرورت راه اندازی شعبه ویژه امر به معروف و نهی از منکر

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه فسادهای کوچک و بزرگ در برخی سازمان‌ها مردم را به تنگ آورده و خسته کرده است، بیان کرد: دشمن روی فساد فرهنگی کار می‌کند زیرا این فساد فرهنگی است که فساد اداری را به وجود می‌آورد.

وی، امر به معروف و نهی از منکر را میدان جهاد دانست و تصریح کرد: در بیش از دو سال گذشته بارهای درباره معضل پسماند و آلودگی رودخانه‌های رشت فریاد زدیم.

امام جمعه رشت، خواستار ایجاد یک شعبه با قاضی ویژه مربوط به پرونده‌های امر به معروف و نهی از منکر در دادگستری گیلان شد و گفت: عده‌ای را باید با قوه قهریه به مسیر آورد.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه بستر مردمی امر به معروف و نهی از منکر باید توسط این ستاد در جامعه فراهم شود، خاطرنشان کرد: سمن‌ها و گروه‌های مختلف مردمی بهترین راهکار برای ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر هستند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، تذکر زبانی را اثرگذار ذکر کرد و یادآور شد: شیوه‌های امر به معروف و نهی از منکر زبانی باید به مردم آموزش داده شود و رسانه‌ها بهترین عرصه در این زمینه هستند.

وی با تاکید بر تشکیل اتاق اندیشه ورز با استفاده از کارشناسان حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها در ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، اظهار کرد: می‌طلبد نهادهای مختلف با ستاد امر به معروف و نهی از منکر در ترویج این دو فریضه الهی همکاری داشته باشند.

راه اندازی شعب آمران به معروف و ناهیان از منکر در سراسر گیلان

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان نیز در دیدار مذکور فعالیت اصلی این ستاد را اشاعه معروف‌ها و جلوگیری از منکرها عنوان کرد و گفت: راه اندازی سمن‌ها و گروه‌های جهادی مطالبه گر از برنامه ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان است.

حجت الاسلام سجاد سرافراز از راه اندازی شعب آمران به معروف و ناهیان از منکر در سراسر گیلان خبر داد و بیان کرد: شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره‌های استان در سه بخش امر به معروف در کارمندان، امر به معروف نسبت به بعضی فرآیندها که موجب نارضایتی مردم می‌شود و امر به معروف در بحث قوانین فعال می‌شود.

 

اخبار مرتبط

اختراع جوانان ایرانی به داد روستاهای محروم از آب می‌رسد

برخورد قاطع با عوامل شهادت شهید محمدی

پویشی برای نجات جان بیش از 32 هزار روستایی از بیماری‌های واگیردار+فیلم

0 نظر

ارسال نظر

capcha