طرح نذر سلامت در ۴۱ هیأت مذهبی سمنان اجرا می‌شود

طرح نذر سلامت در ۴۱ هیأت مذهبی سمنان اجرا می‌شود

به گزارش سراج24، مظفر محمدخانی، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان با اشاره به همراهی جمعیت هلال‌احمر با توجه به فرارسیدن ایام محرم اظهار کرد: یکی از اهداف والای جمعیت هلال‌احمر در راستای آشناسازی هرچه بیشتر نوجوانان و جوانان این مرزوبوم با منش انسان دوستانه حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان است.

وی افزود: به‌منظور انسجام‌بخشی و اجرایی سازی پروتکل‌های بهداشتی در مراسم مذهبی ماه محرم سال ۱۳۹۹ و با توجه به شیوع ویروس کرونا نسبت به اجرای «طرح نذر سلامت همراه با خادمان حسینی هلال» اقدام می‌شود.

محمدخانی بیان کرد: این طرح از تاریخ ۳۰ مردادماه تا ۱۱ شهریورماه سال جاری و به مدت 13 روز در ۴۱ هیأت مذهبی استان با حضور قریب به ۲۱۰ نفر روز جوان عضو جمعیت هلال‌احمر استان در قالب تیم‌های پنج نفره اجرایی می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان خاطرنشان کرد: ارائه توصیه‌های بهداشتی لازم به عزاداران در هر برنامه توسط عضو توانمند و آموزش‌دیده تیم، کنترل پوشش ماسک عزاداران و راهنمایی افراد بدون ماسک برای دریافت ماسک داخل هیأت، راهنمایی عزاداران برای رعایت فاصله دو متری، ضدعفونی دست‌های عزاداران از جمله رویکردهای مهم این طرح است.

محمدخانی گفت: در این طرح، همکاری در ضدعفونی کردن محل برگزاری مراسم قبل و بعد از هر برنامه، تب‌سنجی و غربالگری افراد دارای علائم بیماری چون سرفه، عطسه در ورودی هیأت‌ها، همکاری در نشانه‌گذاری برای تعیین فواصل استقرار عزاداران از جمله اقداماتی است که توسط این اعضا انجام می‌شود.

اخبار مرتبط

مشکلات جانبازان دست‌ به دست می‌شود/کرونا نگیریم از نبود دارو می‌میریم

کمک‌رسانی ۳ گروه جهادی دانشجویی به بیمارستان‌ها

وضعیت داروی منتسب به امام کاظم(ع) برای درمان کرونا

0 نظر

ارسال نظر

capcha