اساتید در اندیشکده «اسرا اندیشه» با جریان تحریف مقابله می‌کنند

اساتید در اندیشکده «اسرا اندیشه» با جریان تحریف مقابله می‌کنند

به گزارش سراج24، جلیل دارا رئیس بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران در مراسم آغاز به کار اندیشکده سیاست پژوهی و تولید محتوای راهبردی اساتید«اسرا اندیشه» ضمن تسلیت به مناسبت ماه محرم گفت: واقعه عاشورا واقعه‌ای بود که به نوعی از پس جریان تحلیف اتفاق افتاد و بعد از رحلت حضرت رسول (ص) وقایعی را می‌توانیم نام ببریم که انحراف از مسیر اصلی باعث ایجاد آسیب‌هایی شد و دلیل این آسیب‌ها و انحراف این بود که جریانی به نام تحریف وجود داشت.

وی با اشاره به موانعی که در مسیر انقلاب وجود دارد، گفت: جمهوری اسلامی به عنوان یک جامعه پیشگام در عرصه تمدن سازی باید همین مقدار از موانع را هم از بین ببرد.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران اضافه کرد: رهبری می‌فرمایند زمانی تحریم‌ها از بین می‌رود که تحریف را از بین ببریم، این وظیفه اساتید و ما را دو چندان می‌کند.

وی با اشاره تلاش برخی جریاتات برای تحریف گفت: واژه ما می‌توانیم امروز در جمهوری اسلامی معنا شده و جمهوری اسلامی در جایگاهی قرار دارد که می‌تواند مقتدرانه از منافع ملی خود دفاع کند، اما جریانی تلاش می‌کند که بگوید اقتدار و پیشرفت با سازش به وجود می‌آید.

دارا گفت: برخی تلاش می‌کنند تا بگویند جمهوری اسلامی یک کشور جنگ طلب است وسعی می‌کنند آمریکا را صلح طلب نشان دهند! چهره برداشتن از این تحریف وظیفه دانشگاهیان است.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه گاهی خواص هم درگیر تحریف می‌شوند،  اضافه کرد: یکی از سیاست‌های بسیج اساتید روشنگری و مقابله با جریان تحریف بوده است. شاید برای برخی مقابله با این جریان کار کوچکی باشد ولی همه می‌دانیم اگر فضای گفتمانی را به سمتی ببریم که روحیه انقلابی و فرهنگ ما می‌توانیم در عملکرد مسئولین ما حاکم شود و در مقابل تحریف روشنگری کنیم راحت‌تر می‌توانیم تحریم ها را پشت سر بگذاریم.

وی اضافه کرد:‌ما نیروی انسانی جوان و خوبی در کشور داریم که البته این جوان بودن باید تداوم پیدا کند. در حوزه‌های مختلف دیگر هم از ظرفیت‌های خوبی برخورداریم البته در حوزه اقتصادی مشکلاتی وجود دارد ولی اگر فضای فکری ما به سمتی برود که با سازش با استکبار می‌توانیم پیشرفت کنیم قطعا به مشکل خواهیم خورد.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران افزود: اولین حرکت ما باید این باشد که شاخ  نظام سلطه را بشکنیم که البته در حوزه نظامی این شاخ شکسته شده است و باید بکوشیم در حوزه‌های دیگر هم این اتفاق رخ دهد.

دارا با اشاره به اقدامات عجیب رئیس‌جمهور آمریکا گفت: اگرچه چهره ترامپ امروز برای همگان شناخته شده ولی باز می‌بینیم برخی به مردم آدرس غلط می‌دهند.

وی در ادامه با اشاره به آغاز کار اندیشکده سیاست پژوهی و تولید محتوای راهبردی اساتید گفت: این اندیشکده قرار است در قالب 4 گروه فعالیت کند و با تمام تحریف‌هایی که در جمهوری اسلامی اتفاق می‌افتد قرار است مقابله کنیم.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران تاکید کرد: ‌اینکه برخی احساس می‌کنند رضا خان یک چهره مقتدر است و کسانی که امروز ایران را این چنین مقتدر کرده‌اند دیده نمی‌شوند به خاطر کم کاری نخبگان است.

دارا در خاتمه گفت:‌ما الان 50 کانون استادی بسیج داریم که می‌توانند قدرت تحلیل این اندیشکده را بالا ببرند و یک نهضت روشنگری در کشور به وجود بیاورند.

اخبار مرتبط

جلوگیری از تحریف تاریخ؛ دغدغه امام خمینی و رهبر انقلاب

تلاش‌های متمرکز و دوسویه‌ برای به ثمرنشاندن مطالبات بسیج دانشجویی

رئیس مرکز بسیج صداوسیما درگذشت حامد رحیم‌پور را تسلیت گفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha