میز خدمت جهادی در فارس راه‌اندازی می‌شود

میز خدمت جهادی در فارس راه‌اندازی می‌شود

به گزارش سراج24، به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج ادارات و کارمندان سپاه فجر فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس در دیدار با رئیس سازمان بسیج ادارات و کارمندان سپاه فجر فارس گفت: امروز می‌دانیم که یکسری مشکلات در جامعه خود داریم چنانچه رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند که دشمنان هم تحریف و هم سیاه‌نمایی می‌کنند اما مشکلاتی هم داریم و باید در جهت رفع این مشکلات گام برداریم.

وی با تصریح اینکه امروز در جامعه ما به دلیل فشارهای اقتصادی که وجود دارد، نارضایتی زیاد شده است و باید برای آن فکری کرد، گفت: باید در جهت تلطیف فضای اجتماع گام برداریم تا این وضعیت سخت و تنش‌زا را به یک وضعیت لطیف و با آرامش تبدیل کنیم که این کار را می‌توانیم با استفاده از ظرفیت بسیج انجام دهیم.

نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس با بیان اینکه امروز حتی در مسائل خانواده هم مشکل داریم، گفت: باید همگی دست به دست هم دهیم و تلاش کنیم تا آرامش به جامعه بازگردد.

آیت‌الله دژکام یادآور شد: طی ماه‌های اخیر و به‌منظور رفع بخشی از مشکلات مردم، رهبر معظم انقلاب بحث کمک‌های مؤمنانه را مطرح کردند که بعد از آن حس همگرایی مردم نسبت به قبل بسیار تغییر کرد.

محبت کردن را در جامعه رواج دهیم

امام جمعه شیراز با تأکید بر اینکه جامعه نیاز به محبت و دوستی عملی دارد، گفت: باید محبت کردن را به‌عنوان یک سرفصل در جامعه خود رواج دهیم.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه باید در تمام فعالیت‌هایی که در ادارات انجام می‌شود، تعهد و تخصص را با یکدیگر جمع کنیم، گفت: در اوایل انقلاب جنگی میان تعهد و تخصص راه انداخته بودند و امروز با وجود نیروهای متخصص متعهد، نمی‌توانند به این جنگ دامن بزنند.

آیت‌الله دژکام همچنین با تأکید بر اینکه امروز در مقابل دشمنان اسلام چاره‌ای جز مقاومت نداریم، افزود: نهایت مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان، دستیابی به پیروزی است و این یک وعده الهی است.

وی با بیان اینکه امروز در جبهه مقاومت از نظر نظامی تردیدی در برتری خود نداریم، افزود: انقلاب اسلامی، یک انقلاب فرهنگی اسلامی است لذا در این انقلاب تنها توانمندی نظامی کافی نیست.

نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس به تأیید رسمی رژیم صهیونیستی توسط دولت امارات اشاره کرد و گفت: چند روز قبل مشاهده کردیم که دولت امارات چگونه به سمت صهیونیست‌ها رفته است و این‌ها به دلیل ضعف در دیدگاه‌ها و اعتقادات است البته باید بدانیم که ما هم هنوز توانایی‌های خود را به دنیا را به طور کامل اثبات نکرده‌ایم.

بسیج ادارات احساس مسؤلیت کارکنان را بالا ببرد

آیت‌الله دژکام در ادامه سخنان خود با اشاره به ظرفیت سازمان بسیج ادارات گفت: در سازمان بسیج ادارات باید با تک تک بسیجیان ارتباط برقرار شود و احساس مسؤلیت آنان را بالاتر ببریم و قسمت‌هایی از ادارات که در آن‌ها کار به‌درستی انجام نمی‌شود را شناسایی و مشکلات آن را رفع کنیم.

نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس با تأکید بر اینکه باید انگیزه خدمت میان کارمندان بسیجی ایجاد شود، گفت: ایجاد انگیزه برای خدمت را میان کارمندان بالا ببریم و اگر بسیج ادارات این انگیزه را ایجاد کرد، کار با ارزشی انجام داده است.

وی از مسؤلان سازمان بسیج ادارات استان خواست تا این کار را به‌عنوان یک پروژه به سرانجام برسانند زیرا اگر چنین شود، رضایت‌مندی مردم نیز افزایش پیدا می‌کند.

انتقاد از برخی قوانین دست‌وپاگیر مانع رونق تولید

آیت‌الله دژکام همچنین از وجود برخی قوانین دست و پاگیر انتقاد کرد و گفت:‌ در ایران برخی قوانین و مقررات از سال ۳۱ یا ۳۲ طوری برنامه‌ریزی شده است که رونق تولید صورت نگیرد و چارچوب را به‌ گونه‌ای نوشتند که مملکتی که نفت دارد، بقیه موارد و تولیدات را برای چه می‌خواهد، به‌همین دلیل امروز می‌بینیم که هر کار تولیدی که می‌خواهد انجام شود، به مشکل برخورد می‌کند.

امام جمعه شیراز با یادآوری اینکه قریب هفت سال پیش گفته شد که نیاز به انقلاب اداری داریم، گفت: انقلاب اداری برای این است که برای اخذ یک مجوز در ایران باید بیش از ۷۰ فعالیت انجام شود تا تنها یک مجوز صادر شود در صورتی که با بررسی‌های انجام شده مشخص شد می‌توان این مجوز را با ۲۰ یا ۲۵ فعالیت صادر کرد و هیچ مشکل قانونی هم نداشته باشد و در این صورت می‌توانیم افزایش بهره‌وری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه باید اصلاحات اداری را انجام دهیم، گفت: یک کارمند بسیجی در اداره باید در حد مدیر اداره سطح آگاهی داشته باشد و اصولاً بسیجی با آگاهی بسیجی می‌شود.

راه‌اندازی میز خدمت جهادی در فارس

جواد قناعتی، رئیس سازمان بسیج ادارات و کارمندان سپاه فجر فارس نیز در این دیدار گفت: یکی از مباحثی که تلاش می‌کنیم در این سازمان دنبال کنیم، تقویت میزهای خدمت جهادی است تا بتوانیم از ظرفیت مدیران برای رفع مشکلات مردم بهره گیریم.

وی با اشاره به بحث کارآمدسازی ادارات با استفاده از ظرفیت سازمان بسیج ادارات افزود: نگاه سازمان بسیج ادارات و کارمندان نگاه سیاسی نیست و از ظرفیت تمام مدیران نهایت استفاده را خواهیم برد.

قناعتی همچنین گفت: یکی دیگر از مباحثی که در سازمان بسیج ادارات دنبال می‌کنیم، مباحث خودمراقبتی و حراستی مجموعه‌های ادارات است تا کمترین خسارت‌ها را در مواقع بحران داشته باشیم.

تلاش بسیج ادارات برای کیفی‌سازی ارائه خدمات به مردم

رئیس سازمان بسیج ادارات و کارمندان سپاه فجر فارس در ادامه مباحثی نظیر ویژگی‌های کارمند تراز انقلاب اسلامی و برپایی مسابقه جهاد خدمت را یادآور شد و گفت: یکی از مهم‌ترین مواردی که باید بدان توجه کنیم بحث کیفی‌سازی ارائه خدمات به ارباب رجوعان ادارات است.

قناعتی همچنین به فعالیت هیئت اندیشه‌ورز بسیج ادارات اشاره کرد و گفت: هیئت اندیشه‌ورز سازمان بسیج ادارات با حضور مدیران کل استان و نخبگان تاثیرگذار دنبال می‌شود که از آیت‌الله دژکام نیز دعوت می‌شود تا در یکی از جلسات هیئت‌ اندیشه‌ورز و مجمع بسیج کارمندان این سازمان حضور یابند.

رئیس سازمان بسیج ادارات و کارمندان سپاه فجر فارس در پایان بر لزوم شناسایی مدیران تراز انقلاب اسلامی یا همکاری مجموعه نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان تأکید کرد.

اخبار مرتبط

مسابقه دل‌نوشته به یاد شهید «محسن فخری‌زاده» برگزار می شود

بسیج از کجا آمد؟

آغاز ششمین مرحله از مسابقات کتابخوانی هشت بهشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha