هر رسانه، یک حسینیه

هر رسانه، یک حسینیه

سراج24_ محدودیت‌های بهداشتی در برپایی مراسمات و آیین‌های عزاداری، وظیفه جامعه رسانه‌ای را در محرم امسال سنگین‌تر کرده است.

 پاسداشت قیام عظیم کربلا و عزاداری برای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تعطیل‌بردار نیست چرا که این ایمان و عشق حسینی در جان دلدادگان فرهنگ عاشورا خانه دارد لذا آحاد عزاداران و شیعیان ضمن توجه حداکثری به دستورالعمل‌های بهداشتی طبق توصیه حکیمانه رهبر معظم انقلاب و تاکیدات مراجع عظام تقلید و علمای اعلام،  اقامه عزا را تعطیل نمی‌کنند و بخش مهمی از این امر معطوف به رسانه‌های جمعی و اجتماعی است.
 نهضت عاشورا والاترین پیام آزادگی در تاریخ بشری است و آیین‌های پرشور عزاداری، بهترین رسانه برای نشر و زنده نگهداشتن این پیام شعورآفرین و انسان‌ساز بوده‌اند و هستند.
 رسانه و اهالی آن رسالتی زینبی برای رسوا کردن طاغوت و دفاع از مظلومان و مستضعفان را رقم می‌زند، از تب و عشقی که در جامعه رسانه‌ای اعم از مکتوب، برخط، دیداری و شنیداری استان نسبت به ارزش‌های دینی به ویژه ارادت به حضرت سیدالشهدا (ع) سراغ داریم اطمینان داریم در این ایام هر رسانه به نوبه خود یک حسینیه خواهد بود.

از اهالی رسانه استان تقاضا داریم ضمن فضاسازی محیطی دفاتر رسانه‌های گلستان با نصب پرچم بر سر درها و سیاهپوش شدن دیوارها با افزودن نمادهای ایام عزاداری اباعبدالله (ع) به آرم و لوگوی رسانه‌ها به استقبال دهه اول محرم بروند و فعالان فضای مجازی از نشر محتواهای عاشورایی در صفحات خود دریغ نکنند.

اهالی رسانه استان پرشور و شعورتر از سال‌های گذشته رسالت خود برای ارتقای معرفت حسینی در آحاد مخاطبان را با تولید و انتشار محتوای خبری و تبیینی در قالب سوگواره #ما_ملت_امام_حسینیم شامل سه محور اصلی فضاسازی محیطی، آیین‌های عزاداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و نذورات و احسان در قالب «کمک مومنانه» ایفا خواهند کرد.

 برخی شیطنت‌ها برای شبهه‌افکنی و بازنمایی وارونه از واقعیت‌هاست لذا اهالی رسانه با ثبت جلوه‌های زیبای عاشقی آحاد عزاداران حسینی و کشیدن این عشق توام با عقلانیت و معنویت به رخ جهانیان، خط تحریف را شکسته و جلوه‌های بی‌شماری از زیبایی‌های فرهنگ حسینی را به نمایش گذاشته و تلاش‌های مغرضانه برای به حواشی بردن این حماسه را با شکست مواجه خواهند کرد.

 میثم قرایی

اخبار مرتبط

عدم درک ولایت‌پذیری؛ غربت سیدالشهدا

قیام کربلا برای عمل به کدام تکلیف بود؟

نقش قائمین در قیام عاشورا

0 نظر

ارسال نظر

capcha