رزمایش همدلی

بخشودگی میلیاردی اجاره‌بهای باشگاه های ورزشی زنجان

بخشودگی میلیاردی اجاره‌بهای باشگاه های ورزشی زنجان

به گزارش سراج24، علی خلیلی امروز اظهار کرد: برگزاری هرگونه مسابقه ورزشی استانی منوط به صدور مجوز از سوی ستاد مدیریت کرونا است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: همواره سلامت ورزشکاران و علاقمندان به ورزش اولویت این دستگاه است و در شرایط فعلی با توجه به وضعیت استان درباره بیماری کرونا هرگونه اقدامی که موجب کاهش انتشار این بیماری در جامعه شود را انجام خواهد داد.

وی ادامه داد: ما برای فعال شدن و راه‌اندازی مجدد همه رشته‌های ورزشی بر اساس میزان ارتباط و درگیری که بین ورزشکاران و عوامل اجرایی وجود دارد، تابع سیاست‌های ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

خلیلی در ادامه با اشاره به بخشودگی یک میلیارد و 500 میلیون تومان اجاره بهای باشگاه‌های ورزشی از سوی ورزش و جوانان گفت: این اتفاق برای کاستن ضرر و زیان هیأت‌های ورزشی ناشی از شیوع کرونا بوده است.

مدیرکل وزش و جوانان استان زنجان با اشاره به ضرر بسیار وارده کرونا به باشگاه‌های ورزشی بیان کرد: برخی از باشگاه‌ها اجاره 20 میلیون تومانی در ماه دارند که با تعطیلی کرونایی بسیار متضرر شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر ضرر مالی بحث بیکاری عوامل باشگاهی نیز در بحث کرونا مطرح است، افزود: امروز شاهد تعطیلی باشگاه‌هایی هستیم که با 9 نفر کارگر و کارمند هیچ فعالیتی ندارند.

خلیلی با اشاره به وجود 360 باشگاه ورزشی در استان بیان کرد: متاسفانه در نتیجه شیوع ویروس کرونا 12 باشگاه ورزشی اقدام به جمع‌آوری باشگاه کرده و 8 باشگاه نیز در حال فروش لوازم ورزشی برای جمع‌آوری هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان در ادامه به بحث مضرات کرونا و کم تحرکی ناشی از آن اشاره کرد و گفت: ضرر ناشی از کم تحرکی کرونا کم از ضرر مالی آن نیست و شیوع بیماری‌های غیرواگیر شاید یکی از مهمترین آسیب‌های کرونا در حوزه ورزش همگانی باشد.

وی از اجرای طرح ورزش در همسایگی خبر داد و افزود: این طرح از مجتمع‌های مسکونی زنجان آغاز می‌شود و مربیان ورزشی در ساعاتی که مشخص می‌شود در مجتمع‌ها حضور یافته و مردم در حیاط و بالکن خانه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ورزش کنند.

خلیلی ادامه داد: توسعه سلامت جسمانی افراد با ورزش، کاهش خطرات و حذف ترددهای غیرضروری برای مراجعه به فضا یا محیط برای ورزش از اهداف این طرح است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: در این طرح اهالی مجتمع‌های مسکونی با حضور مربی سه روز در هفته به مدت یک ساعت با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی ورزش می‌کنند.

اخبار مرتبط

خردادماه؛ واکسیناسیون عمومی آغاز می‌شود

توقف واکسیناسیون با واکسن شرکت آمریکایی فایزر در چهار کشور

با «داروی ایرانی» کرونا را درمان می‌کنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha