شور محرم در «بروجرد» هر خانه را به حسینیه تبدیل کرد

شور محرم در «بروجرد» هر خانه را به حسینیه تبدیل کرد

به گزارش سراج24، این روزها هر گوشه را که نگاه کنی پرچم عزای حسینی برافراشته شده و شهر سیاه پوش شهادت امام حسین (ع) و یاران با وفایش شده است.

هر یک از مردم به هر شکلی که توانسته‌اند و شرایط اجازه داده، ارادت خود را به سیدالشهدا (ع) به نمایش گذاشته‌اند؛ یک نفر سقاخانه کوچکی در خانه خود به راه انداخته است، یکی دیگر نذری توزیع می‌کند و هیئتی‌ها هم مراسمات عزاداری را در فضاهای روباز و بزرگ با رعایت فاصله گذاری اجتماعی بر پا کرده‌اند.

در این میان بسیاری نیز به پویش «هر خانه یک حسینیه» پیوسته‌اند و خانه‌های خود را به حسینیه‌های کوچکی تبدیل کرده‌اند تا از منازل خود در رسای سرور و سالار شهیدان نوحه سرایی کنند.

در زادگاه آیت الله بروجردی نیز مردم با نصب پرچم سیاه بر سر در منازل خود، عزای سیدالشهدا (ع) را اقامه کرده کرده‌اند و روضه‌های خانوادگی را به راه انداخته‌اند؛ کوچکترهای خانواده دور هم جمع می‌شوند و یکی نوحه می‌خواند و دیگران سینه زنی می‌کنند تا عشق به اهل بیت (ع) در همین کودکی در جان و دل ریشه کند.

هیئت‌های خانوادگی بزرگترها هم در منازل به راه است و به راستی که کرونا مغلوب عشق و ارادت مردم بروجرد به شهدای دشت کربلا شده است.

مردم بروجرد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، روضه‌های خود را به فضاهای روباز و یا کوچه‌ها منتقل کرده‌اند تا هم سلامت عزاداران حسینی حفظ شود و هم عزای حسینی به بهترین نحو اقامه شود.

اخبار مرتبط

هدف صدور انقلاب اسلامی به جهان است

تدفین سه شهید گمنام در حسینیه فاطمیون

بازخوانی حدیث کتیبه نصب شده در حسینیه امام خمینی(ره)

0 نظر

ارسال نظر

capcha