تولید ماسک ۲٠٠ تومانی توسط طلبه جوان «مهرانی»

تولید ماسک ۲٠٠ تومانی توسط طلبه جوان «مهرانی»

به گزارش سراج24، از ابتدای شیوع این بیماری در استان و در راستای مبارزه با کرونا ویروس، گروه‌های جهادی با اتحاد در بحث گندزدایی، تولید ماسک و...  وارد عرصه شدند، اجرای برنامه‌های این افراد سبب شد، بسیاری از مردم به صورت خودجوش به جمع آنان بپیوندند و در راستای سلامت مردم از هیچ کوشی فرو گذار نشوند.

گروه‌های جهادی که خود را سربازان ولایت می‌دانند، در راستای لبیک گفتن به فرمایشات مقام معظم رهبری با حضور در خط مقدم با این ویروس منحوس مقابله می‌کنند.

مردم این استان مرزی که همواره در تمامی صحنه‌ها کنار نظام ایستاده‌اند، این بار نیز با حضور پرشور در صحنه نبرد با کرونا حاضر شده و با توزیع اقلام بهداشتی، بسته‌های معیشتی و... از این آزمون نیز سربلند بیرون آمده؛ آن‌ها زندگی خود را فدای سلامت مردم می‌کنند.

حضور طلاب این استان در کنار مردم و گروه‌های جهادی در راستای مبارزه با کرونا جایگاه آنان را در بین آحاد مردم، بیشتر از گذشته ارزشمند ساخته و سبب تقویت نظام اسلامی شده است.

طلبه‌ای که زندگی خود را وقف سلامت مردم کرده است

علی گوهری مدیر حوزه علمیه شهرستان مهران، یکی از صدها طلابی است که در ایام شیوع کرونا با راه اندازی کارگاه تولیدی ماسک، زندگی خود را وقف سلامت مردم کرده است.

طلبه جوان ایلامی که ۱۶ سال در حوزه علمیه مشغول به تحصیل است؛ در کنار شغلش خدمت به مردم را سرلوحه کارهای خود قرار داره و بابت این افتخار بزرگ که نصیبش شده خداوند متعال را شکر می‌کند.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام، گفت: با شیوع کرونا ویروس در استان و بر حسب تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث تولید ماسک و در راستای پیروری از دستورات  ایشان، با تولید ماسک، اقدام به توزیع رایگان بین مردم مناطق محروم استان کرده است.

روزانه 15 هزار ماسک تولید می‌شود

وی افزود: هم اکنون ۴۵ نفر در این مکان تولیدی مشغول به کار هستند و روزانه حدود ۱۵ هزار ماسک تولید و با قیمت یک پنجم بازار، بین ۲٠٠ تا ۵٠٠ تومان به فروش می‌رسد.

مدیر حوزه علمیه مهران، اظهار کرد: در ایام محرم برنامه ریزی جهت توزیع«نذر ماسک» صورت گرفته است، هیات‌های مذهبی که به هر دلیلی قادر به تهیه ماسک برای عزاداران حسینی نیستند با مراجعه به کارگاه می‌توانند ماسک رایگان دریافت کنند.

گوهری ادامه داد: همچنین در این ایام پک‌های بهداشتی، شامل ماسک، پد الکلی، احادیث قران کریم و... تهیه و در مراسمات فرهنگی و مذهبی به یاری خداوند توزیع خواهد شد.

وی اضافه کرد: از  ابتدای کار، ماسک‌های تولید شده به صورت رایگان در سطح مناطق محروم استان توزیع  شد، بهره مندی از ثواب دنیا و آخرین مهمترین اهداف تیم کاری این مجموعه است.

لازم به ذکر است، شمار مبتلایان به کرونا در استان تا کنون ۷۵۹۵ نفر و فوت شدگان  ۲۰۲ نفر اعلام شده است.

اخبار مرتبط

اهدای ۲۰۰۰ بسته لوازم‌التحریر به دانش‌آموزان اصفهانی

مسجدی که پناه محرومان شد

نماز جمعه فردا در اراک و ۳۱ شهر استان مرکزی اقامه می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha