مداح مطرح کشورمان؛

برخی مسؤولان اعتقادی به تهاجم فرهنگی ندارند

برخی مسؤولان اعتقادی به تهاجم فرهنگی ندارند

به گزارش سراج24، حسین هوشیار با اشاره به ماه محرم و لزوم توجه به حوزه فرهنگ و نیز در ارزیابی عملکرد دولت در این حوزه اظهار کرد: معتقدم اگر دولت و مسؤولان در عمده حوزه‌ها از آنچه باید باشد عقب هستند؛ اما غفلت دولت در حوزه فرهنگ به‌مراتب بیشتر از سایر حوزه‌ها بوده است.

او با اشاره به اینکه فرهنگ تنها حوزه‌ای است که دشمن امید به نفوذ و استحاله آن بسته است، تصریح کرد: متأسفانه دچار تساهل و تسامح در حوزه فرهنگ شده‌ایم.

این مداح مطرح کشورمان با تأکید بر اینکه مسؤولان در برخورد با واقعیت‌های فرهنگی که مهم‌ترین آن‌ها پیشرفت تکنولوژی در فضای مجازی است غفلت زیادی کرده‌اند، اضافه کرد: مدیران نتوانسته‌اند پا به پای این واقعیت جلو بروند و نسل جوان ما امروز در برخورد با پدیده نوظهور رسانه‌های دیجیتال و مجازی به‌طور کلی رها شده است.

هوشیار با بیان اینکه اقداماتی که باید برای خوراک‌دهی و تولید محتوا انجام شود بیشتر در اتاق‌ها، جلسات و همایش‌ها بحث می‌شود، تصریح کرد: عملاً اتفاق تأثیرگذاری را در جهان بیرون نمی‌بینیم و فضای مجازی نسل جوان را درگیر خودش کرده است و در این فضا نباید منفعلانه عمل کرد؛ بلکه فعالانه گام برداشت.

او با اشاره به اینکه خوشبختانه بعضی از هسته‌های خودجوش و به تعبیری از فرمایشات ارزشمند مقام معظم رهبری، آتش به اختیار در حوزه فرهنگ کارهایی انجام داده‌اند، اضافه کرد: هجمه دشمن آن‌قدر زیاد است که این تک‌تیراندازهای فرهنگی به‌تنهایی نخواهند توانست جبهه عظیم دشمن را پدافند کنند.

این مداح مطرح کشورمان با بیان اینکه بخش فرهنگ به سیاست‌گذاری مشترک، کلی و هماهنگ نیاز دارد، تصریح کرد:تلاش در این حوزه، هماهنگی بین‌بخشی و فرابخشی بین همه حوزه‌ها را می‌طلبد تا همه دست به دست هم بدهند و با تولید محتوا و برخورد فعالانه مقابل این پدیده نوظهور بایستند.

هوشیار با تأکید بر اینکه منهای مسائل مذهبی، در دیگر حوزه‌های فرهنگی و هنری نیز همین شرایط وجود دارد، اضافه کرد: مشکل اصلی ما مسؤولانی هستند که اساساً به تهاجم فرهنگی اعتقادی ندارند؛ توجیه این مسؤولان جای تهاجم فرهنگی، تبادل فرهنگی است و در این شرایط باید فاتحه کار فرهنگی را در کنار چنین مسؤولانی خواند.

او با اشاره به اینکه وقتی اعتقادی به تهاجم فرهنگی در ذهنیت برخی مسؤولان فرهنگی کشور وجود ندارد، نمی‌توان کار خاصی کرد، تصریح کرد: یکی از لازمه‌های پدافند فرهنگی این است که ذهنیت و اصل مدیریت برخی مسؤولان فرهنگی مورد تجدیدنظر قرار گیرد.

این مداح مطرح کشورمان با بیان اینکه تا حوزه فرهنگ به دست اهلش و دردمندانی نیفتد که در این عرصه حرف دارند مشکلات نیز باقی خواهد بود، اظهار کرد: امروز بسیاری از فعالان فرهنگی دردمند هستند و باید حرفشان شنیده شود.

اخبار مرتبط

محمود کریمی در حرم امام رضا (ع) مناجات شعبانیه می خواند

کاشت درخت به یاد شهدای مداح و پیرغلامان

هیأتی‌ها با نوای ۴ مداح سرشناس، فردا رخت عزا بر تن می‌کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha