از تولید ماسک برای عزاداران حسینی تا توزیع کتاب در مناطق محروم

از تولید ماسک برای عزاداران حسینی تا توزیع کتاب در مناطق محروم

به گزارش سراج24، محمدرضا مظاهری با اشاره به 31 مردادماه و روز جهانی مسجد گفت: ستاد کانون فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری به مناسبت روز جهانی مسجد، برنامه‌هایی را پیش‌بینی کرده که در چهار حوزه فرهنگ و هنر، خدمت‌رسانی، سلامت و قرآن و عترت تعریف شده‌اند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری ادامه داد: سلسله مسابقات کتابخوانی «خط شکن» در حوزه فرهنگ و هنر آغاز شده که کتابی را در بستر فضای مجازی منتشر می‌کنیم و چون به چهلمین سالگرد دفاع مقدس نزدیک می‌شویم، این عنوان انتخاب شده و سعی داریم کتب مرتبط با دفاع مقدس را در نظر بگیریم، یک مسابقه کتابخوانی مجازی دیگر نیز ویژه روز جهانی مسجد از کتاب « بهداشت مساجد و اماکن عمومی» ویژه اهالی مساجد و کتابخانه‌های مساجد استان برگزار می‌شود.

مظاهری توضیح داد: اجرای طرح همدلی و مواسات در لبیک به فرمان‌های مقام معظم رهبری را داریم که با مشارکت خیرین بخصوص خیرین برنامه سمت خدا، بنا داریم مجددا طرح ذبح قربانی را داشته باشیم، همچنین بسته‌های معیشتی برای کمک به نیازمندان توزیع می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های کانون‌های مساجد در حوزه سلامت اظهار داشت: با توجه به اینکه در آستانه ماه محرم‌الحرام هستیم، کانون‌های مساجد، ضد عفونی، غبار روبی و تمیز کردن معابر و محله‌های برگزار کننده مراسم را در دستور کار دارند، تولید ماسک نیز در برخی از کانون‌ها انجام می‌شود و در ماه محرم بین مردمی که عزاداری می‎کنند پخش شده و در پویش «من ماسک می‌زنم» شرکت می‌کنند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری در خصوص حوزه قرآن و عترت بیان کرد: طرح مسجد مجازی با محتوای راهکارهای حفظ قرآن کریم، حفظ موضوعی قرآن و تداوم در آن‌ها و بیان احکام شرعی به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

مظاهری در پایان اضافه کرد: اهدای قرآن، کتاب، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه به مساجد مناطق محروم و اهدای تابلوی تلاوت نور به مساجدی که این تابلو را ندارند انجام می‌شود.

اخبار مرتبط

اجرای ۳۴ هزار طرح عمرانی برکت در ۴۵۰۰ روستا

تغییر الگوی آموزش به کودکان در مناطق محروم

۲۲ میلیون ماسک و دستکش در غرب تهران کشف شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha