دستورالعمل مراسم عزاداری هیئات مذهبی در حرم مطهر رضوی اعلام شد

دستورالعمل مراسم عزاداری هیئات مذهبی در حرم مطهر رضوی اعلام شد

به گزارش سراج24 به نقل از آستان نیوز، محمد توکلی با اعلام جزئیات دستورالعمل عزاداری هیئات مذهبی در حرم مطهر امام رضا(ع)، اظهار کرد: هرگونه دسته روی هیئت‌های مذهبی در شهر و حرم مطهر رضوی ممنوع است و از حضور گروهی هیئت‌ها بدون دریافت تأییدیه از شورای هیئات مذهبی ممانعت می‌شود، به‌ویژه گروه‌هایی که بخواهند در حین حرکت به عزاداری بپردازند.

معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی با تأکید بر اینکه تنها هیئت‌هایی که از شورای هیئات مذهبی معرفی‌نامه دریافت کرده باشند می‌توانند داخل حرم مطهر عزاداری کنند بیان کرد: این گروها می‌توانند با مراجعه به دفاتر هیئت‌ها در حوزه انتظامات و مشخص کردن مکان و زمان عزاداری در فضای باز حرم مطهر و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی عزاداری کنند.

توکلی افزود: درصورتی ‌که چندین هیئت بخواهند به‌صورت مشترک به عزاداری بپردازند با دریافت تائیدیه از شورای هیئات مذهبی، درخواست این هیئات بررسی می‌شود و در مدت‌زمان مشخصی می‌توانند در صحن امام حسن مجتبی(ع) به عزاداری بپردازند.

معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی اضافه کرد: این هیئات ضمن هماهنگی با معاونت تبلیغات آستان قدس رضوی می‌توانند به مدت 2 ساعت برنامه‌های مشخصی از جمله سخنرانی، مداحی و عزاداری داشته باشند.

 

اخبار مرتبط

پرچم آستان قدس رضوی به خانواده شهید فخری‌زاده اهدا شد

پیشرفت همه جانبه مناطق محروم هدف اصلی قرارگاه پیشرفت است

حفظ سلامتی مردم، خط قرمز هیئات مذهبی فارس در ماه محرم است

0 نظر

ارسال نظر

capcha