مداحان از جایگاه خود به نفع حرکت‌های دینی به میدان آیند

مداحان از جایگاه خود به نفع حرکت‌های دینی به میدان آیند

به گزارش سراج24، آیت‌الله سید عزیزاله هاشمی زاده ظهر امروز در خطبه‌های عبادی، سیاسی نماز جمعه فیروزآباد با اشاره به توصیه به دستورات ستاد مرکزی کرونا در برپایی مجالس عاشورایی که همه ما موظف بوده به این دستورات توجه کرده و رعایت کنیم، اظهار داشت: از مبلغان و مداحان اهل‌بیت استدعا داریم با تمام وجود از جایگاه خود به نفع حرکت‌های دینی به میدان آمده که این خود همان ولایتمداری است.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شکست بی‌سابقه آمریکا در شورای امنیت و سازمان ملل افزود: آمریکا در ۱۸ اردیبهشت‌ماه ۹۷ از برجام خارج شد و ترامپ امیدوار بود که در پاییز و زمستان همان سال، با تحریم‌های کمرشکن انقلاب اسلامی را سرنگون ‌کند اما موفق نشد.

 امام‌جمعه فیروزآباد ادامه داد: طبق توافق کشورهای ۵+۱ و قطعنامه سازمان ملل ۲۳۳۱ باید پاییز ۲۷ مهرماه جاری، تمام تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران برداشته شود و در این میان آمریکا که یک سال تلاش کرد بتواند از طریق شورای امنیت سازمان ملل این تحریم‌ها را به قوت خود باقی نگه ‌دارد اما کشورهای قوی و ضعیف در شورای امنیت به تلاش‌های آمریکا نه گفتند.

هاشمی زاده اضافه کرد: از این پس ایران با برداشتن تحریم‌های تسلیحاتی هم می‌تواند سلاح خود را بفروشد و هم می‌تواند خریداری کند و در واقع در نشست شورای امنیت حتی دوستان نزدیک آمریکا مانند آلمان، فرانسه به او نه گفتند و آمریکا سنگین‌ترین شکست خود را در طول ۷۵ سال گذشته تجربه کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز هفته امر به ‌معروف و نهی از منکر بیان داشت: هفته امر به‌ معروف و نهی از منکر از اول محرم شروع می‌شود که نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است.

امام‌جمعه فیروزآباد اظهار داشت: از اول ماه محرم حرکت آمرین به امر به معروف و ناهین از منکرات آغاز می‌شود و بدیهی است انسان برای سر و سامان دادن امور زندگی و سرنوشت خود نیاز به شناخت ارزش‌ها و ضد ارزش‌ها دارد که اگر بشر سرلوحه حرکت‌های شبانه‌روزی خود را بر مبنای امر معروف و نهی از منکر قرار دهد می‌تواند گام‌های مؤثری در راه معنوی و مادی بردارد.

هاشمی‌زاده گفت: ما برای کنترل خود و جامعه نیاز به یک تشکیلات حساب شده داریم که بتوان جامعه و فرد را به وظایفش که همان شناخت ارزش‌ها و ضد ارزش‌هاست هدایت کند.

وی خاطرنشان کرد: مثلاً درباره خداشناسی و اعتقاد به ذات اقدس الهی، رسولان الهی، چگونه زندگی کردند، چگونه از ثروت استفاده کردند، صلح، جنگ، مرگ، حیات، قیامت، ولایت، مدیریت کلان و جزء جامعه، اشتغال، بهره‌مندی از مراکز علمی، تربیت انسان، همه نیاز به یک مرکز مهم است و آن مسئله دین‌محوری است که از جمله ابزار دین‌محوری به کار گرفتن امر به معروف و نهی از منکر است.

امام‌جمعه فیروزآباد تصریح کرد: یعنی از خداشناسی تا حکومت‌مداری، از یک جامعه ارزشی تا استفاده معقول در دنیا از سیاست جز و کل، همه در گرو امر به معروف و نهی از منکر می‌باشد که بیشتر باید به آن توجه داشته شود.

هاشمی‌زاده گفت: باید دانست که قیام حسینی بر چهار عنصر اخلاص، منطق و عقل، عزت به حماسه و عاطفه قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

انجام آزمایش کرونا برای سفر اربعین 1401 حذف شد

آغاز واکسیناسیون حجاج علیه "مننژیت" و "فلج اطفال" / شروع اعزام‌ها از ۲۳ خرداد

بی‌نظمی در جشنواره کن/ کاستی‌هایی که صدای رسانه‌های غربی را هم درآورد

0 نظر

ارسال نظر

capcha