راه‌اندازی استودیوی متحرک در میدان امام حسین(ع)

راه‌اندازی استودیوی متحرک در میدان امام حسین(ع)

به گزارش سراج24، امسال با توجه به محدودیت‌هایی که برای برپایی مراسم محرم و صفر وجود دارد و دستورالعمل‌هایی که ستاد ملی مقابله با کرونا صادر کرده است، لذا هَیئات مذهبی دنبال آنند که هم بتوانند مراسم پرشوری برگزار کنند و هم طی آن پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند که «رادیو جوان» هم این میان نقشی بر عهده دارد.

علیرضا مقصودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در مورد ویژه‌های رادیو جوان در ایام محرم، تصریح کرد: شبکه رادیویی جوان از دو ماه پیش کارگروهی را با موضوع برنامه‌های محرم و صفر تشکیل داده است و با فراخوانی که برای تهیه‌کنندگان ارسال کرده است، سه طرح برتر را برای ماه محرم و صفر برگزیده‌است. ویژه‌ترین برنامه‌ای که قرار است در معاونت صدا تولید شود برنامه‌ «میدان امام حسین(ع)» رادیوجوان است که با استودیوی متحرکی در 10 نقطه تهران برنامه شروع می‌شود و در پایان هر قسمت به میدان امام حسین(ع) می‌رسد.

وی افزود: «میدان امام حسین» به تهیه‌کنندگی عباس پیری و اجرای فاطمه عباسی و ابوالفضل اینانلو هر شب از ساعت 23 تا 30 دقیقه بامداد به صورت زنده و با حضور عزاداران حسینی، با رعایت فاصله اجتماعی در یک استودیوی متحرک از یکی از میادین یا امامزاده‌های تهران شروع می‌شود و در پایان به سمت میدان امام حسین (علیه‌السلام) می‌رسد.  عوامل این برنامه در روز نهم محرم (تاسوعا) از حرم امامزاده صالح و در روز عاشورا از حرم حضرت عبدالعظیم به سمت میدان امام حسین (ع) حرکت می‌کند و در این اقدام شیوه‌نامه‌های بهداشتی نیز به دقت رعایت خواهد شد.

مقصودی با اشاره به کاروان رادیو جوان و هشتگ من حسینیم، تأکید کرد: کاروان رادیوجوان در شب اول برنامه، جمعه شب ساعت 23 در میدان خراسان حرکت خود را آغاز می‌کند که حجت‌الاسلام مهدی دربانی، سخنران؛ حاج مهدی غیاثی، مداح؛ خانم قهرمانی، بانوی خَیّر ؛ وحید قاسمی، شاعر جوان کشور و گروه سرود وصال مهمانان اولین قسمت این برنامه هستند و در ساعت 24 به میدان امام حسین(ع) می‌رسد. شنونده‌‌ها می‌توانند عکس‌ها و ویدیوهای این برنامه را با هشتگ #من_حسینیم در اینستاگرام دنبال کنند.

وی خاطرنشان کرد: ویژه‌برنامه «هیئت» که مزین به نام حضرت علی اکبر(علیه‌السلام) است از جمله برنامه‌هایی است که برای این ایام برنامه‌ریزی شده است و همه بخش‌های این برنامه از مخاطبان و شنونده‌های رادیوجوان دریافت می‌شود.  مخاطبان در هر هیئتی که حضو دارند می‌توانند محتوای آن را در حوزه مداحی، سخنرانی سینه زنی و … در قالب صدا برای رادیوجوان ارسال کنند. از مداحان جوان نیز فایل‌های صوتی دریافت می‌شود که ایشان هم بتوانند در این برنامه مشارکت داشته باشند.  سیدمهدی مفیدی، گوینده و حسین خلیل‌نژاد، تهیه‌کننده «هیئت» هستند که در ماه محرم هر شب از ساعت 20:30 تا 22 روی آنتن می‌رود.

مدیر رادیو جوان درباره ویژه برنامه شعر آیینی این شبکه رادیویی، گفت: «آه» عنوان برنامه‌ای با محور شعر آئینی است که از 11:30 تا 12 هر روز در ماه محرم روی آنتن رادیوجوان می‌رود؛ در این برنامه از جوانان شاعر دعوت می‌شود که شعرهای مرتبط با ایام سوگواری را ارسال کرده و با آنها ارتباط گرفته می‌شود تا از طریق تماس تلفنی و یا حتی حضوری اشعارشان را بخوانند.

اخبار مرتبط

اجتماع بزرگ زنان عاشورایی در میدان امام حسین(ع)

قیام امام حسین (ع) به دنیا درس ایثار و جهاد می‌آموزد

امام حسین(ع) الگوی زنده برای زرتشتیان است

0 نظر

ارسال نظر

capcha