انتقاد نماینده ولی‌فقیه در گیلان از ترویج تک‌فرزندی خانواده‌ها

انتقاد نماینده ولی‌فقیه در گیلان از ترویج تک‌فرزندی خانواده‌ها

به گزارش سراج24، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در مراسم شیرخوارگان حسینی که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بدون حضور جمعیت در مصلی امام خمینی(ره) رشت برگزار شد، ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) اظهار داشت: اسلام دین کاملی است و برای دنیا و آخرت انسان برنامه‌ریزی کرده و شایسته است که ما برای تربیت فرزندان خود به این نکات دینی توجه کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه "خانواده‌ها در چگونه تربیت‌شدن فرزندانشان نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند" بیان کرد: اگرچه اسلام به صله رحم و برقراری ارتباط با دیگران تاکید دارد اما اینکه با چه کسی رفت و آمد می‌کنیم نیز مهم است و باید با کسانی ارتباط داشته باشید که به تربیت دینی و مسائل اخلاقی توجه دارند تا فرزندانمان به‌درستی پرورش یابند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه محبت و احترام دو نکته‌ای هستند که در تربیت درست فرزندان نقش مهمی دارند خاطرنشان کرد: البته هر چیزی اندازه‌ای دارد و والدین نیز باید هنگام محبت به فرزندانشان به آن توجه کنند زیرا مهر و محبت بیش از اندازه می‌تواند تربیت کودکان را با مشکلاتی روبه‌رو کند.

آیت‌الله فلاحتی با تاکید بر اینکه "باید فرزندانمان را به گونه‌ای تربیت کنیم تا بتوانند در آینده مسئول یا مدیر شایسته‌ای برای کشور باشند" تصریح کرد: رسیدن به این موضوع مهم نیازمند مطالعه والدین است؛ زیرا هرچقدر آنها آگاهانه‌تر با فرزندان خود برخورد کنند فرزندانشان بهتر تربیت شده و در آینده نیز انسان مسئولی می‌شوند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه "زندگی همواره با سختی‌هایی همراه است و والدین باید این موضوع را به گونه‌ای درست به فرزندانشان منتقل کنند" اظهار داشت: والدین وظیفه دارند که از همان کودکی با برنامه‌ریزی درست و با شیوه‌های حساب شده مسئولیت و سختی‌هایی را به کودکانشان نشان دهند تا این آموزه‌های تربیتی را دریابند.

وی به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت افزایش جمعیت کشور عنوان داشت: انسان مسلمان باید همواره به وعده‌های خداوند اعتماد داشته باشد زیرا روزی ما به‌دست او است و نباید به‌دلیل مشکلات اقتصادی از فرزندآوری هراس داشته باشیم و آینده کشور را در نظر بگیریم.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با انتقاد از ترویج تفکر تک فرزندی بین خانواده‌ها خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن کریم رزق و روزی را ضمانت کرده است لذا کسانی که به‌دلیل مشکلات اقتصادی از فرزندآوری امتناع می‌کنند در حقیقت به وعده خداوند بی‌اعتماد هستند.

اخبار مرتبط

دستگیری عامل ارسال محتوای مستهجن در شبکه اجتماعی

چهار مجازات برای قاتل اهورای 3 ساله

دستگیری باند چاپ اسکناس در رشت +عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha