اجرای فراخوان عکس محرم از سر در منازل در سرخه

اجرای فراخوان عکس محرم از سر در منازل در سرخه

به گزارش سراج24، علی فیض هم‌زمان با آغاز ماه محرم در راستای تشریح برنامه‌های شهرستان سرخه اظهار کرد: امسال با توجه به شرایط ایجادشده ناشی از کرونا، محدودیت‌ها و پروتکل‌هایی توسط ستاد کرونا مشخص‌ شده و تأکید بر عمل به آن‌ها، محرمی متفاوت با سال‌های پیش برای همه ما رقم زده است.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط فعلی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرخه با همکاری هیأت قمر بنی‌هاشم (ع) و اعضای محله آقاعلی چال تصمیمی در جهت گسیل اجرای بخشی از برنامه‌های فرهنگی در فضای مجازی تدابیری اتخاذ کرده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرخه با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های موردنظر فراخوان «عکس محرم از سر در منازل» است، گفت: هدف از اجرای این طرح شاید در نگاه کلی، تحقق اشاعه فرهنگ عاشورایی و تبیین حادثه بزرگی که در نگاه تاریخی در قرن‌های گذشته اتفاق افتاده و نقش مخاطبان هنری، ادبی و پژوهشی در راستای معرفی این حادثه و حضور هنرمندان در جهت به تصویر کشیدن زیبایی‌های فرهنگ عاشورا، مکتب حسینی، فرهنگ ایثار و شهادت است.

فیض با بیان اینکه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز همچون سایر نهادهای دولتی و هیئات مذهبی نقش اساسی در معنویت بخشی به جامعه و ترویج فرهنگ عاشورایی دارد، افزود: با تدوین استراتژی مناسب تبلیغی و مخاطب‌شناسی لازم، راه‌های تحقق معنویت را تسهیل کرده و به عاشورایی شدن جامعه کمک خواهد کرد و وظیفه ما نیز هدف‌گذاری صحیح، برنامه‌ریزی لازم و تحقق راه‌های این اهداف است.

وی اضافه کرد: با این هدف، اجرای فراخوان عکس آغاز شده است و همه مردم می‌توانند در این طرح مشارکت کنند؛ اما مخاطب اصلی ما نوجوانان و جوانان هستند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرخه گفت: شرکت‌کنندگان می‌توانند با موبایل و یا دوربین از سر در منازل خود عکس گرفته و به آی‌دی @Man_Adminam11 ارسال کنند.

فیض افزود: آثار ارسالی شرکت‌کنندگان بعد از دهه اول محرم به نظرسنجی مردمی گذاشته خواهد شد و هدایای ویژه‌ای برای 10 اثر برتر در نظر گرفته شده است.

او بیان کرد: از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده توسط این نهاد در ماه محرم، برگزاری شب شعر عاشورایی البته با موافقت ستاد کرونا در شهرستان، نمایشگاه عکس مهر محرم در فضای باز و مسابقه فرهنگی است و امیدواریم با استقبال گرم شهروندان، خصوصاً مشارکت نوجوانان و جوانان روبه‌رو شویم.

اخبار مرتبط

اختتامیه لباس عاشورایی برگزار می‌شود

برگزاری بزرگ‌ترین همایش شمیم حسینی در مازندران

اجتماع بزرگ زنان عاشورایی در میدان امام حسین(ع)

0 نظر

ارسال نظر

capcha