مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان خبر داد؛

کتاب «سرو قامتان» در آینده نزدیک چاپ و منتشر می‌شود

 کتاب «سرو قامتان» در آینده نزدیک چاپ و منتشر می‌شود

به گزارش سراج24، سرهنگ پاسدار «محسن رشیدی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان در دیدار با سردار «محمد مهدیان نسب» فرمانده انتظامی لرستان ضمن تسلیت فرارسیدن ایام عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) اظهار داشت: نیروی انتظامی لرستان 360 شهید والامقام را  تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

وی افزود: تالیف کتاب زندگینامه شهدای نیروی انتظامی لرستان در اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کلید خورده است و با  22 خانواده از خانواده‌های این شهدا مصاحبه‌هایی انجام شده و این مصاحبه‌ها پیاده سازی شده و در آینده نزدیک در قالب کتابی تحت عنوان «سرو قامتان» چاپ و منتشر می‌شود.

رشیدی به آمار بالای رزمندگان، ایثارگران و جانبازان نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: باید تلاش کنیم که با مساعدت و همکاری فرماندهی نیروی انتظامی و همکاران وی در لرستان اطلاعات این افراد را نیز جمع آوری کنیم که در قالب کتاب خاطرات و زندگینامه چاپ و منتشر شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان هرگونه تعلل در جمع آوری خاطرات شهدا، ایثارگران و جانبازان را موجب خسران و افسوس دانست و خطاب به سردار مهدیان نسب بیان داشت: از شما خواهشمندیم با توجه به اهمیت موضوع، در زمینه تامین نیروی مورد نیاز و امکانات، برای پیشبرد اهداف بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس و ثبت و ضبط خاطرات و زندگینامه شهدا و ایثارگران ناجا، همکاری لازم را با اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان داشته باشید.

وی به نقش نیروی انتظامی در تامین امنیت کشور اشاره کرد و متذکر شد: فرزندان این ملت در نیروی انتظامی هم در دوران دفاع مقدس در کنار برادران سپاهی و ارتشی خود، در میدان مبارزه با دشمن متجاوز خوش درخشیدند و هم امروز در درگیری با اشرار و منافقین و تامین امنیت مرزهای کشور نقش اساسی و محوری دارند.

این مسئول به شهدای مدافع امنیت اشاره کرد و گفت:  دفاع مقدس برای ناجا هنوز تمام نشده است و دلاورمردان نیروی انتظامی روزانه در شرق و غرب کشور با اشرار و قاچاقچیان درگیر هستند.

رشیدی در پایان به محتواسازی موزه و مرکز فرهنگی دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: در آینده بخشی از محتوایی که در موزه و مرکز فرهنگی دفاع مقدس نگهداری می‌شود مربوط به شهدای ناجا است.

اخبار مرتبط

۵ کتابی که در رابطه با زندگی حضرت زهرا(س) باید بخوانید

چهاردهمین چاپ «تاریخ هنر» گامبریچ بهای ۴۰۰هزارتومانی را تجربه کرد

از دیپلماسی بازی تا نخستین کتاب فارسی در زمینه بازی‌های جدی

0 نظر

ارسال نظر

capcha