«خط حزب‌الله» با عنوان «عقلانیت، حماسه، شور» منتشر شد

 «خط حزب‌الله» با عنوان «عقلانیت، حماسه، شور» منتشر شد

به گزارش سراج24، پایگاه دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در توضیح شماره 250 هفته نامه خط حزب الله نوشته است: امسال فراگیری بیماری کرونا و لزوم فاصله‌گذاری‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فضای متفاوتی را در برگزاری محافل و مراسم عزاداری محرم رقم زده است.

سایه‌ی تهدیدِ فراگیری بیشتر بیماری، بهانه‌ای در دست بدخواهان شده، همان‌ها که منافعشان با «اقامه‌ی عزای اباعبدالله» به خطر می‌افتد، در پی عدم اقامه عزای حسینی در محرم امسال بوده‌اند. در سخن‌هفته‌ی این شماره‌ی خط حزب‌الله به بررسی این موضوع پرداخته شده است که خواندن آن مخاطبین نشریه توصیه می‌شود.

یکی از اخبار مهم هفته‌ی گذشته در منطقه، توافق سازش‌کارانه‌ی دولت امارات متحده‌ی عربی با رژیم صهیونیستی مبنی بر عادی‌سازی روابط فی‌مابین بود. جریان تحریف‌گر رسانه‌ای غرب اما این انگاره را تبلیغ می‌کند، که با وادادگی و عقب‌نشینی تاریخی از آرمان مشترک ملت‌های مسلمان، آزادی فلسطین، بسیاری از تهدیدهای منطقه را مرتفع خواهد کرد. همان پیام انحرافی‌ای که از همراهی جریان تحریم و تحریف دنبال می‌کنند. به همین مناسبت نشریه‌ی خط حزب‌الله بخشی از تجربه‌ی انباشته‌ی سازش با رژیم جعلی صهیونیستی در هفتاد و دو سال گذشته را در قالب اطلاع نگاشت بازخوانی کرده است.

دیگر بخش‌های نشریه‌ی خط حزب‌الله به شرح زیر است:
این پیوند عاطفی با اولیا خدا مهم است / مطالبه رهبری
در نوحه‌خوانی چیزی بگویید که بر معرفت‌ها بیفزاید / هیئت تراز
ما هر چه داریم از این محرم است / کلام امام
سیدالشهدا گره‌های ملّت‌ها را باز خواهد کرد / مسئله روز
تکبّر بد است مگر برای زن در مقابل مرد بیگانه / خانواده ایرانی
نباید از پرچم هدایتگر عاشورا دورشویم / درس اخلاق حدیث
سرو نستوه و خستگی‌ناپذیر / عکس نوشت
اگر توصیه‌های بهداشتی را رعایت نکنیم… / حزب‌الله این است

طبق رسم هفتگی خط حزب‌الله، بمناسبت ارتحال عالم مجاهد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین تسخیری شماره‌ی این هفته به برادر شهید ایشان، شهید محمد حسین تسخیری تقدیم می‌شود.

اخبار مرتبط

خط حزب‌الله با عنوان «دست قدرت خدا» منتشر شد

هر مداح در ماه محرم به اندازه یک کتاب، شعر اجرا می‌کند

دومین کنگره شعر محرم به کار خود پایان داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha