آیت الله علوی گرگانی:

دهه اول محرم زمینه‌ احیای امر به معروف و نهی از منکر است

دهه اول محرم زمینه‌ احیای امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش سراج24، دفتر حضرت آیت الله العظمی علوی کرگانی به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم پیامی به شرح ذیل صادر کرد:

ماه محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر و غلبه راه حق بر مسیر باطل در طول تاریخ می‌باشد. در این ماه پاره تن پیامبر و فاطمه زهرا صلوات الله علیهما به خاطر تلاش برای اقامه امر به معروف و نهی از منکر خون خود را فدا کرده و به تمام مؤمنین و رهروان مسیر حقیقت این درس را دادند که باید در راه اقامه حق مجاهده نمود.

دهه اول محرم زمینه‌ای برای احیای فریضه مهم و حیاتی امر به معروف و نهی از منکر و تذکری برای عموم مؤمنین نسبت به اهمیت این دو فریضه الهی است.

قطعاً امر به معروف و نهی از منکر وظیفه‌ای همگانی است و تمام آحاد ملت موظفند به آن جامه عمل بپوشانند تا برکات الهی نازل گردیده و از بلاها دور باشیم.

منکراتی همچون تجمل گرایی، فساد، پولشویی، رشد بی حجابی و پوشش‌های نامناسب، رشوه، ربای بانکی و غیربانکی، رشد سبک زندگی غربی، بی عفتی در حال رشد در فضای مجازی و حقیقی، بی عدالتی و تبعیض، اسراف منابع، عدم توجه کافی به حفظ محیط زیست، گسترش فضای تهمت زنی و شایعه پراکنی در برخی رسانه‌ها، تماماً مصداق‌های بارز منکر است که در حال گسترش است و باید با عزم ملی و احساس وظیفه عمومی و نهی از منکر جلوی رشد آن گرفته شده و با برنامه ریزی دقیق، مستمر و مدیریت شده مسئولان امر و حمایت و تشویق ناهین از منکر در مسیر تحقق جامعه الهی قدم برداریم.

امید است خداوند زمینه هدایت جامعه به سمت تعالی اسلامی و دینی و فرج برای مستضعفین را فراهم نماید.

اخبار مرتبط

امر به معروف ونهی از منکر به یک قوم یا مذهب اختصاص ندارد

پویش «محرم در قاب تصویر و خاطره»

ستاد امر به معروف کردستان توسط مردم پشتیبانی می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha