آیت الله علوی گرگانی:

دهه اول محرم زمینه‌ احیای امر به معروف و نهی از منکر است

دهه اول محرم زمینه‌ احیای امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش سراج24، دفتر حضرت آیت الله العظمی علوی کرگانی به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم پیامی به شرح ذیل صادر کرد:

ماه محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر و غلبه راه حق بر مسیر باطل در طول تاریخ می‌باشد. در این ماه پاره تن پیامبر و فاطمه زهرا صلوات الله علیهما به خاطر تلاش برای اقامه امر به معروف و نهی از منکر خون خود را فدا کرده و به تمام مؤمنین و رهروان مسیر حقیقت این درس را دادند که باید در راه اقامه حق مجاهده نمود.

دهه اول محرم زمینه‌ای برای احیای فریضه مهم و حیاتی امر به معروف و نهی از منکر و تذکری برای عموم مؤمنین نسبت به اهمیت این دو فریضه الهی است.

قطعاً امر به معروف و نهی از منکر وظیفه‌ای همگانی است و تمام آحاد ملت موظفند به آن جامه عمل بپوشانند تا برکات الهی نازل گردیده و از بلاها دور باشیم.

منکراتی همچون تجمل گرایی، فساد، پولشویی، رشد بی حجابی و پوشش‌های نامناسب، رشوه، ربای بانکی و غیربانکی، رشد سبک زندگی غربی، بی عفتی در حال رشد در فضای مجازی و حقیقی، بی عدالتی و تبعیض، اسراف منابع، عدم توجه کافی به حفظ محیط زیست، گسترش فضای تهمت زنی و شایعه پراکنی در برخی رسانه‌ها، تماماً مصداق‌های بارز منکر است که در حال گسترش است و باید با عزم ملی و احساس وظیفه عمومی و نهی از منکر جلوی رشد آن گرفته شده و با برنامه ریزی دقیق، مستمر و مدیریت شده مسئولان امر و حمایت و تشویق ناهین از منکر در مسیر تحقق جامعه الهی قدم برداریم.

امید است خداوند زمینه هدایت جامعه به سمت تعالی اسلامی و دینی و فرج برای مستضعفین را فراهم نماید.

اخبار مرتبط

سوءاستفاده از افراد ناآگاه ازجمله اهداف شوم دشمن است

امر به معروف نیازمند کارهای پژوهشی است

دومین کنگره شعر محرم به کار خود پایان داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha