مجازات متخلفان پروتکل‌های بهداشتی در ماه‌های محرم و صفر

مجازات متخلفان پروتکل‌های بهداشتی در ماه‌های محرم و صفر

به گزارش سراج24، حسن سعدالدین ظهر امروز در کمیته بازرسی و ارزیابی ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا در سالن کوثر استانداری سمنان اظهار کرد: ما هرچه داریم، از عزاداری و اشک بر عزای حضرت اباعبدالله الحسین (ع) داریم و بنابراین هیچ‌وقت این عزاداری‌ها تعطیل نبوده و نخواهد شد.

وی اضافه کرد: امسال با عنایت به شرایط ویژه به‌واسطه شیوع بیماری کرونا، شیوه عزاداری مقداری متفاوت شده و می‌توان گفت امسال از رسم‌ها کم کرده و به درس‌های عاشورا می‌پردازیم.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری سمنان ادامه داد: شما دوستان به‌عنوان نمایندگان دستگاه‌های اجرایی خود و نهایتاً نمایندگان دولت، سفیر سلامت برای هم‌وطنان و همشهریان خود باشید.

سعدالدین گفت: مردم ما، مردمی بسیار خوب هستند و در صورت اطلاع‌رسانی مطلوب و توجیه اقناعی همراه با برنامه‌ریزی مناسب برای اجرا، شاهد همکاری مطلوب آن‌ها خواهیم بود که در ایام ماه مبارک رمضان و ایام عید نوروز شاهد این همکاری بودیم.

وی با بیان اینکه تأکید داریم تا با اقدامات مناسب خود، از دوقطبی‌سازی در جامعه پرهیز شود، ادامه داد: دستورات ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا، به فرموده مقام معظم رهبری در حکم قانون است و تمامی ارکان نظام موظف به اجرای آن هستند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری سمنان بیان کرد: اسلام دین عقلانیت و تفکر و سلامت است و رویکرد احکام ما همواره بر حفظ سلامتی و جلوگیری از ضرر است و در رابطه با بیماری کرونا و عزاداری‌ها نیز، سلامت بر همه‌چیز اولویت دارد.

سعدالدین تصریح کرد: باید با افرادی که در تلاش هستند تا با دوقطبی سازی مسائل، ایجاد اختلافات در بین مردم و ایجاد بدبینی نسبت به مسائل نظام و دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا، به منافع نامشروع خود دست یابند، برخورد شود.

وی گفت: این دستورالعمل مفصل بوده و تمامی جوانب در بخش‌های مختلف در آن گنجانده شده و متعلق به کل روزهای ماه محرم و صفر است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری سمنان عنوان کرد: ۲۴ شاخص در خصوص ارزیابی اجرای این دستورالعمل تعیین‌شده و بازرسی و نظارت در طول ماه محرم و صفر صورت می‌گیرد.

سعدالدین خاطرنشان کرد: مجازاتی برای متخلفان پروتکل‌های بهداشتی در ماه‌های محرم و صفر در سه حوزه اداری، صنفی و عمومی تصویب و ابلاغ شده است.

اخبار مرتبط

ویدئو/کرونای‌جهش‌یافته

ویدئو/آیا جریمه رانندگان فاقد ماسک توسط دوربین‌‌های پمپ بنزین واقعیت دارد؟

ویدئو/ حاج رسول

0 نظر

ارسال نظر

capcha