خبرنگاران مطالبه‌گری را ترویج کنند

خبرنگاران مطالبه‌گری را ترویج کنند

به گزارش سراج24، علی‌محمد اکبری با اشاره به اینکه امیدآفرینی در جامعه از وظایف یک خبرنگار است، گفت: برخی مدیران با عملکرد خود مردم را ناامید می‌کنند اما یک خبرنگار  باید علاوه بر بیان انتقادات و کاستی‌ها، نقاط قوت را هم ببیند و به مردم معرفی کند که مردم ناامید نشوند.

فرمانده سپاه قمربنی‌هاشم(ع) چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ظرفیت رسانه در فضای مجازی به شدت بالا است و توپ‌خانه و موشک‌باران دشمن در این فضا با شدت زیادی فعال است، ادامه داد: عده‌ای کم بصیرت با انتشار مطالبی بی‌پایه و اساس در فضای مجازی سعی در ناامید کردن مردم از نظام جمهوری اسلامی ایران را دارند.

وی با بیان اینکه امروز دنیا روی قدرت جمهوری اسلامی ایران حساب باز کرده است و ما باید از قدرت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بهره‌ بگیریم، افزود: در جنگ نرم ضعف‌هایی هست که باید جبران کنیم و رسانه‌های خود را در فضای مجازی بیش از پیش فعال کنیم.

اکبری با بیان اینکه خبرگزاری فارس امروز یک رسانه قدرتمند در استان محسوب می‌شود و باید این قدرت را در جهت اهداف انقلاب به بهترین نحو به کار بگیرد، اضافه کرد: این رسانه در استان و کشور یک مرجع خبری و محل رجوع بسیاری از نخبگان شده است.

وی افزود: مردم باید در جامعه مطالبه‌گر باشند و شما خبرنگاران باید کمک کنید روحیه مطالبه‌گری در جامعه زنده بماند؛ شکست آندلس به خاطر بی‌تفاوتی، عدم مطالبه‌گری و بی تفاوتی نخبگان بود.

فرمانده سپاه قمربنی‌هاشم(ع) چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه خبرنگار باید آزاد باشد و وابستگی به جای خاصی نداشته باشد و انتقاد دلسوزانه و نه کینه‌توزانه داشته باشد، اضافه کرد: برخی مدیران باعث شدند ضعف‌هایی در نظام جمهوری اسلامی مشهود شود که این نباید به پای نظام نوشته شود.

وی در ادامه با گرامی‌داشت هفته امربه‌معروف و نهی از منکر، گفت: مردم نباید نسبت به حکومت بی‌تفاوت باشند بلکه باید به نسبت به مشکلات موجود در جامعه مطالبه‌گر باشند.

اخبار مرتبط

سهم قصور مسوولان دولتی در حادثه اتوبوس خبرنگاران محیط‌زیست مشخص شود

مطالبه‌گری و «خبر خوب» جایگزین تخریب و اخبار بد شود

مطالبه‌گری صحیح جامعه را اصلاح می‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha