آغاز توزیع ۱۸ هزار پرس غذای متبرک حضرت رضا(ع) در بیمارستان‌ها

آغاز توزیع ۱۸ هزار پرس غذای متبرک حضرت رضا(ع) در بیمارستان‌ها

به گزارش سراج24 به نقل از آستان نیوز، هادی غلامی با اعلام این خبر، اظهار کرد: بعد از توزیع غذای متبرک حضرت رضا(ع) در همه بیمارستان‌های سطح شهر مشهد، این برنامه در بیمارستان‌های دیگر شهرهای خراسان رضوی در حال اجرا است.

جانشین مدیریت امور مجاورین آستان قدس رضوی بیان کرد: این طرح از شهر کم برخوردار سرخس شروع شده و شهرهای جوین، جغتای، خوشاب، داورزن، نیشابور و سبزوار به ترتیب در اولویت اجرای طرح قرار گرفته‌اند و بعد از آن دیگر شهرهای استان تحت پوشش طرح قرار می‌گیرند.

غلامی با اعلام این نکته که این برنامه از تاریخ هفتم تا دوازدهم ماه محرم متوقف می‌شود و بعد از این تاریخ، توزیع غذا از سر گرفته می‌شود، اظهار کرد: اجرای این طرح حمایتی تا سیزدهم شهریورماه و با پوشش کامل همه بیمارستان‌های استان به ویژه مراکز درمانی دارای بیماران کرونایی به تعداد ۱۸ هزار پرس غذای متبرک حضرت ادامه خواهد یافت.

وی با بیان اینکه برای شهرستان‌های بزرگ موقوفه‌دار سهمیه هزار پرس و برای شهرستان‌های کوچک‌تر، متوسط ۵۰۰ پرس غذا در نظر گرفته شده، ابراز کرد: در کنار توزیع غذا در بیمارستان‌ها، بخشی از سهمیه غذای هر شهرستان در میان ساکنان مناطق محروم و روستاهای پیرامونی توزیع می‌شود.

این مقام مسئول، توجه به رعایت اصول و شیوه نامه‌های بهداشتی مقابله با کرونا در مراحل مختلف تهیه و طبخ غذا و بارگیری آن از در مهمان‌سرای حرم مطهر رضوی و حمل با خودروهای مخصوص غذا تا مقاصد در نظر گرفته شده در شهرستان‌ها را از جمله نکات مورد تاکید از سوی آستان قدس رضوی عنوان کرد.

وی ادامه داد: خادمان بارگاه منور حضرت رضا(ع) با ورود به هر شهری همراه مسئولان شهری و امام جمعه، از بیمارستان‌ها بازدید و ضمن اجرای مراسم توسل به اهل بیت(ع)، سهمیه معین شده را در اختیار کادر بیمارستان‌ها قرار می‌دهند تا با ملاحظات بهداشتی خود بین کارکنان و بیماران توزیع شود.

غلامی به کیفیت خدمت‌سانی خادمیاران هم اشاره کرد و گفت: خادمیاران از مسیر کانون مرکزی خادمیاری هر شهر، سهمیه غذای اقشار کم بضاعت را در مناطق حاشیه شهرها و روستاهای محروم توزیع می‌کنند.

یادآور می‌شود، در فاز نخست مرحله دوم برنامه تهیه و توزیع غذای متبرک حضرت ثامن الحجج(ع)، ۱۸ بیمارستان شهر مشهد از ۳۰ هزار پرس غذای حضرت در طول دهه ولایت بهره مند شدند.

اخبار مرتبط

اهدای ۲۰۰۰ بسته لوازم‌التحریر به دانش‌آموزان اصفهانی

مسجدی که پناه محرومان شد

نماز جمعه فردا در اراک و ۳۱ شهر استان مرکزی اقامه می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha