پویش مردمی "یا ساقی العطاشا ۲" جهت آب‌ رسانی به ساکنان روستاهای سیستان و بلوچستان

پویش مردمی "یا ساقی العطاشا ۲" جهت آب‌ رسانی به ساکنان روستاهای سیستان و بلوچستان

به گزارش سراج24 به نقل از خیمه مرکزی میاندار خدمت، هم زمان با محرم الحرام سال 1399 طرح آبرسانی «یاساقی العطاشا2» در جهت آب رسانی به ساکنان روستاهای سیستان و بلوچستان به همت خیمه مرکزی میاندار خدمت آغاز می شود.
براساس این گزارش تیم کارشناسی پویش یاساقی العطاشا 2 با حضور در منطقه، ضمن بررسی مشکلات و موانع موجود در روستا های اطراف کُنارک، پُلّان و دَلگان _ از شهرستان های سیستان و بلوچستان _ و همچنین مشورت با مردم و مسئولین محلی، پویشی را برای آبرسانی به 72 روستا در این سه منطقه برنامه ریزی کردند.
 این گزارش می افزاید: جهت تأمین آب شرب و مصرفی این 72 روستا، که 32 هزار نفر جمعیت دارد 29 کیلومتر لوله گذاری نیاز است و نیاز کلی پویش برای اجرایی شدن مبلغ 1میلیارد و پانصد میلیون تومان می باشد.
این گزارش در پایان یاد آور می شود: پویش یا ساقی العطاشا 2 که به همت هیأت های کشور در محرم 99 بر گزار می شود، به صورت متوسط برای هر روستا به 410 متر لوله گذاری نیاز دارد که مبلغ هر متر آن 55 هزار تومان است. بنابراین  در این پویش به نیابت از قمر منیر بنی هاشم ، با مبلغ 22 میلیون تومان می توان به یک روستا با 450 نفر ساکن آب رسانی کرد.
شایان ذکراست، پویش مردمی یا ساقی العطاشا2 روستا به روستا ادامه خواهد داشت. همچنین علاقه مندان می توانند با اجرای کد دستوری:

 *6655*44332211#

یا واریز وجه به  ملت کارت میاندار خدمت، به شماره:

 6037997950044777

در این امرخیر سهیم باشند.

اخبار مرتبط

توزیع 33 هزار بسته معیشتی در رزمایش همدلی

توزیع ۳۰۰ بسته معیشتی در پردیس

توزیع 4 میلیون بسته معیشتی در کشور/ روزانه 4 میلیون ماسک تولید می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha