آیین تکریم از «بی بی جان دیرباز» مادر شهیدان سید منصور و سید عبدالحمید تقوی

 آیین تکریم از «بی بی جان دیرباز» مادر شهیدان سید منصور و سید عبدالحمید تقوی

به گزارش سراج24، "علیرضا دولت آبادی" افزود: شهید و شهادت واژه ای بسیار پر معنا و پر مفهوم بوده و دریایی بیکران از عمق ارتباط بنده و مخلوق است.
وی با اشاره به اینکه، شهید کسی است که وقتی اولین قطره خونش به زمین می ریزد خداوند هفت هدیه به او اهدا می کند تصریح کرد: یکی از این هدایا ارتباط و گفتگوی مستقیم با خداوند است.هر آنچه که ما امروز در این کشور داریم به برکت خون شهدا و مجاهدین و جان نساری جانبازان و آزادگان است.
مدیر ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد مهمترین ویژگی و دستاورد این انقلاب را فرهنگ ایثار ،شهادت، از خود گذشتگی و ایمان دانست و اظهار کرد: کسی کی می خواهد کار فرهنگی کند و یا اینکه مسئولیت فرهنگی دارد بدون توجه به اندیشه و آرمان شهدا و بدون عمل به وصیت نامه و سیره شهدا و بدون توجه به فرهنگ شهید و شهادت نمی تواند حتی در بحث خود سازی، جامعه پردازی و تمدون سازی موفق باشد.
دولت آبادی تاکید کرد: هر جند در شرایط  کرونایی به سر میبریم اما دشمن دست بردار نیست و هر روز با حجمه های خودش جامعه ما را تحت تاثیر قرار می دهد، ما باید متناسب با شرایط روز برنامهایمان را تغییر دهیم و شکل دیگری برای اجرا در نظر بگیریم.
وی در راستای بحث ایثار و شهادت دو برنامه را در دستور کار قرار داد یکی از این برنامه ها سه شنبه های تکریم است که طی آن در روزهای سه شنبه هر هفته از خانواده های شهدا و ایثارگران استان سرکشی و مورد نقدیر و تکریم قرار می گیرد و دومین برنامه ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان را برنامه «روح مقاومت» عنوان و بیان کرد: در این برنامه کانون ها به بازخوانی وصیت نامه شهدا می پردازند.
به گزارش ایسنا، آیین تکریم از «بی بی جان دیرباز» مادر ۷۳ ساله شهیدان «سید منصور و حجت الاسلام سید عبدالمحمد تقوی» از شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد همزمان با سراسر کشور در دفتر نماینده ولی فقیه با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه یاسوج، حجت الاسلام و المسلمین حمزه پیش قدم دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر، محمد رحیم دهرابپور رئیس شواری شهر یاسوج ،حجت السلام موسوی معاون سازمان تبلیغات اسلامی رمضانی رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بویراحمد و جمعی دیگر برگزار شد.
گفتنی است؛ در ادامه این نشست حاج محمد رحیم دهراب پور رئیس محترم شورای شهر یاسوج با بیان تعریفی از شهادت و جایگاه شهید خواستار توجه جدی به خانواده های محترم شهدا شد و تاکید داشت هر آنچه کشور ما دارد و این امنیت و ارامش حاصل خون شهداست که ما و همه مسولین باید به گونه ای عمل کنیم که خانواده شهدا خوار و ذلیل نباشند و به صورت عملی مورد تقدیر واقع شوند تا مشکلات زندگی آن ها رفع شود.

اخبار مرتبط

تعبیر مقام معظم رهبری از مادر شهیدان «نژاد فلاح» به ام‌البنین زمان

0 نظر

ارسال نظر

capcha