کمک ۵۴۰ میلیارد تومانی مردم در «رزمایش همدلی»

کمک ۵۴۰ میلیارد تومانی مردم در «رزمایش همدلی»

به گزارش سراج24، سیدمرتضی بختیاری بعدازظهر امروز در جریان سفر به استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر ۳۷۵ تا ۳۸۰ هزار دانش‌آموز و ۸۱ هزار دانشجو زیرپوشش کمیته امداد هستند که تعداد قابل‌توجهی از این دانش‌آموزان در مقطع دبیرستان تحصیل می‌کنند و تعدادی نیز امسال در کنکور شرکت دارند.

وی اضافه کرد: بیشتر دانش‌آموزان و دانشجویان زیرپوشش کمیته امداد از تجهیزات فنی برای استفاده از سامانه‌های آموزشی در فضای مجازی محروم هستند که نشست‌هایی با اپراتورها و بخش‌های خصوصی برای رفع این مشکل برگزار شد.

رئیس کمیته امداد ادامه داد: در گام نخست ۲۵۰ هزار تبلت نیاز داریم؛ اما اولویت ما تأمین ۵۰ هزار تبلت است که فکر می‌کنیم ظرف یکی دو هفته آینده این مقدار تأمین شود و در اختیار دانش‌آموزان زیرپوشش قرار گیرد.

بختیاری عنوان کرد: بنیاد مستضعفان ۱۴ هزار تبلت و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ۱۰ هزار تبلت را تأمین و اپراتورها نیز اختصاص ۲۵ هزار تبلت را تقبل کردند.

وی همچنین با اشاره به برگزاری رزمایش مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه، گفت: در مرحله نخست این رزمایش در ماه مبارک رمضان، مردم و خیران ۵۴۰ میلیارد تومان به کمیته امداد کمک کردند.

رئیس کمیته امداد تصریح کرد: در همین راستا مقادیر زیادی غذای گرم تهیه شد و در اختیار نیازمندان قرار گرفت و دو میلیون و ۲۰۰ هزار بسته ۱۸۵ هزار تومانی تهیه شد که ۷۰۰ هزار بسته آن را ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد مستضعفان تهیه کردند و بقیه آن نیز با کمک مردم تهیه شد.

بختیاری گفت: همچنین تفاهم‌نامه‌ای با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منعقد شد که ۲۰ هزار مسکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر ایجاد شود که تقسیم‌بندی استانی آن انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: کمیته امداد در شهرستان‌ها و بخش‌های مختلف در این زمینه فعالیت دارد و با کمک شهرداری‌ها و دهیاری‌ها پروانه ساخت واحد مسکونی گرفته می‌شود.

اخبار مرتبط

اهدا ۱۱۵ تبلت به دانش آموزان نیازمند دره‌شهری

توزیع بیش از ۴۰۱ هزار پرس غذای گرم میان نیازمندان استان تهران

ائمه جمعه ملجأ مردم و سکان داران انقلاب هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha