توزیع ۱۱۰ هزار بسته غذایی بین مددجویان و نیازمندان زنجانی

توزیع ۱۱۰ هزار بسته غذایی بین مددجویان و نیازمندان زنجانی

به گزارش سراج24، محمد محمدی قیداری ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: با قرارگیری در آستانه ماه محرم و شرایط کرونایی موجود، بهزیستی نیز برنامه‌های متعددی را اجرایی خواهد کرد.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر یک هزار و ۱۰۰ نفر در مراکز بهزیستی نگهداری می‌شود،گفت: با توجه به اینکه مددجویان این مراکز ضعف سیستم ایمنی دارند از همین رو تلاش می‌شود، نکات ایمنی در آنجا بیشتر رعایت شود و خوشبختانه تاکنون در این مراکز کرونایی نداشتیم.

افتتاح طرح‌های مددجویی در هفته دولت

وی در ادامه به برنامه‌های بهزیستی به مناسبت هفته دولت اشاره کرد و گفت: افتتاح طرح‌های مددجویی، انجام ملاقات عمومی و ..‌. از جمله برنامه‌های این هفته است.

محمدی در ادامه به بحث آسیب‌های اجتماعی و تلاش بهزیستی در این حوزه اشاره کرد و افزود: تلاش بهزیستی ارائه بهترین خدمات به مددجویان است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه متاثر از شرایط کرونایی مددجویان بهزیستی نیز آسیب دیده‌اند، گفت: در همین راستا طرح ایران همدل اجرایی و با خرید بسته‌های معیشتی تحویل مددجویان خواهد شد.

محمدی قیداری ادامه داد: کمک هزینه معیشتی برای افراد نیازمند و جامعه هدف اقلام کمک آموزشی و نوشت افزار برای دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش، وسایل بهداشتی، درمانی و دارویی برای مددجویانی که در مراکز نگهداری شبانه روزی معلولان و سالمندان مراقبت می شوند از جمله محورهای در نظر گرفته شده را شامل می شود.

وی اضافه کرد: کمک‌های غیرنقدی، اقلام و جیره‌های خشک غذایی و نذورات هیئات مذهبی و خیرین که صرفا توسط ادارات بهزیستی شهرستان‌ها قابل جمع‌آوری بوده، نیز از دیگر محورهای مرتبط با این پویش  اعلام شده است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه هرکس به اندازه توان خود می‌تواند در این طرح مشارکت کند، گفت: در نهایت کمک‌ها در یکی از روزهای محرم به نیازمندان اهدا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه هیأت‌های بزرگ نیز با طرح‌های همدلی همکاری خواهند کرد، گفت: طبق برنامه‌ریزی امسال ۱۱۰ هزار بسته غذایی بین نیازمندان و مددجویان کمیته امداد و بهزیستی توزیع خواهد شد.

درخواست برای ارائه نذورات به صورت جیره خشک

محمدی از خیرین خواست نذورات ماه محرم خود را به صورت جیره خشک اهدا کنند تا پروتکل‌های بهداشتی نیز رعایت شود.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اینکه در بحث مسکن نیز از ابتدای تامین مسکن بیش از ۲ هزار واحد تحویل مددجویان شده است،گفت: همچنین برای ۱۵۳ خانواده معلول نیز مسکن ساخته شده و ۱۳۲ واحد در آستانه تحویل است.

وی همچنین گزارشی از طرح نذر قربانی ارائه کرد و گفت: خیران زنجانی در عید قربان ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نذورات خود را به نیازمندان اهدا کردند.

محمدی اظهار کرد: این نذورات شامل ۳۵۰ رأس احشام، ۱۰ هزار کیلو گوشت گرم و ۱۰۵ میلیون تومان کمک نقدی و هزار و ۶۴۵ بسته غذایی بوده است و همه این نذورات در قالب گوشت گرم به مددجویان کمیته امداد و نیازمندان اهدا شده است.

اخبار مرتبط

انجام آزمایش کرونا برای سفر اربعین 1401 حذف شد

آغاز واکسیناسیون حجاج علیه "مننژیت" و "فلج اطفال" / شروع اعزام‌ها از ۲۳ خرداد

بی‌نظمی در جشنواره کن/ کاستی‌هایی که صدای رسانه‌های غربی را هم درآورد

0 نظر

ارسال نظر

capcha