کمک‌های مومنانه قرارگاه حضرت زینب در شیراز

از پرداخت اجاره‌بهای محرومان تا توزیع بسته‌های معیشتی

از پرداخت اجاره‌بهای محرومان تا توزیع بسته‌های معیشتی

به گزارش سراج24، از ابتدای شیوع کرونا یکی از مواردی که بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت، بحث عدم افزایش اجاره‌بها و ایجاد کمپینی تحت عنوان صاحبخانه خوب بود.

موضوعی که با افزایش چشمگیر قیمت مسکن در کنار افزایش بی‌رویه و سلیقه‌ای نرخ رهن و اجاره در نقاط مختلف شهر شیراز به شدت خود را نشان داد.

در این راستا صحبت با صاحبخانه‌ها به جهت مراعات حال مستاجران و یا کم کردن اجاره به جهت بیکاری بسیاری از اقشار آسیب‌پذیر جامعه در پی تعطیلی‌ها و خاموشی چراغ بسیاری از کسب‌و‌کارها مورد توجه برخی از گروه‌های جهادی قرار گرفت.

اقدام نیک و خیرخواهانه‌ای که می‌تواند تا حدی گره از کار مردم بگشاید. این اقدام نیز در طی هفت ماهه گذشته در دستور کار گروه جهادی وابسته به حرم مطهر حضرت علی‌بن‌حمزه(ع) قرار گرفت و به گفته مدیر حرم، ضمن رایزنی با صاحبخانه‌ها در مناطق محرومی چون سهل‌آباد، مهدی‌آباد کتسبس، بلوار اتحاد و... مبلغ ۵۰ میلیون تومان برای پرداخت اجاره‌بهای نیازمندان هزینه شد.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا مجموعه حرم حضرت علی‌بن‌حمزه(ع) ، قرارگاه حضرت زینب(س) را تشکیل داده و از گروه‌های جهادی دعوت شد تا برای انجام اقدامات جهادی و خیرخواهانه سازماندهی شوند.

پس از رایزنی با صاحبخانه‌ها در مناطق محروم، مبلغ ۵۰ میلیون تومان برای پرداخت اجاره‌بهای نیازمندان هزینه شد
محمد‌حسین نصرنیا، از اعزام ۶۰ گروه جهت ضدعفونی کردن معابر یاد کرد که نسبت به گندزدایی معابر و خیابان‌ها اقدام کردند.

راه‌اندازی کارگاه تولیدی ماسک و محلول‌های ضدعفونی‌کننده اقدام دیگر این گروه بود که با توجه به قیمت بالای ماسک و محلول، به این عرصه گام نهادند.

تولید ۵۰ هزار بطری محلول ضدعفونی‌کننده ۱۲۰ میلی‌لیتری در کنار تولید روزانه ۲۵ هزار عدد ماسک سه لایه و N95 با فعالیت ۱۵۰ نفر نیروی کار، گزارش عملکرد این کارگاه‌ها است.نصرنیا با اشاره به اینکه کارگاه تولید ماسک همچنان فعال است، افزود: ماسک‌های تولیدی در این کارگاه‌ها به دو بخش تقسیم شدند، بخشی از انها به صورت رایگان در بسته‌های معیشتی قرار داده شد و بخش دیگری برای گروه‌های جهادی و کادر درمان مورد استفاده قرار گرفت.
فعالیت ۶۰ گروه جهت ضدعفونی کردن خیابان‌ها و تولید روزانه ۲۵ هزار ماسک، بخشی از فعالیت‌های قرارگاه حضرت زینب است
این ماسک‌ها با قیمت تمام شده پایین در اختیار توزیع‌کننده قرار می‌گرفت تا در نهایت با قیمت هزار و ۳۵۰ در اختیار مصرف‌کننده قرار داده شود.

وی تاکید کرد: به جهت تامین منابع مالی کارگاه و ادامه فعالیت، مجبور به فروش ماسک‌ها شدیم همچنین این ماسک‌ها برای هیئات مذهبی با قیمت هزار تومان توزیع شد.

توزیع بسته‌های معیشتی میان اقشار آسیب‌پذیر جامعه از دیگر اقدامات گروه‌جهادی وابسته به حرم مطهر علی‌بن‌حمزه(ع) بود که مدیریت آستان به آن اشاره کرد و گفت: در چندین مرحله توزیع بسته‌های معیشتی را در دستور کار داشتیم که اخرین مرحله در عید غدیر بود و جمعا تا کنون شش هزار بسته را توزیع کرده‌ایم.

و چه زیباست انجام اقدامات خیرخواهانه‌ای که بدون چشمداشت و با حس همدلی جهت دستگیری از نیازمندان به‌ویژه در شرایط بحران، به منصه ظهور می‌نشیند و زیباتر آنکه به سمت انجام فعالیت‌های نابی برویم و افرادی را درک کنیم که تاکنون دیده نشده و ناشناس مانده‌اند.

 

اخبار مرتبط

ابتهاج در رشت به خاک سپرده می‌شود

انجام آزمایش کرونا برای سفر اربعین 1401 حذف شد

آغاز واکسیناسیون حجاج علیه "مننژیت" و "فلج اطفال" / شروع اعزام‌ها از ۲۳ خرداد

0 نظر

ارسال نظر

capcha