فعالیت گروه جهادی محسنین در قلعه‌گنج همزمان با دهه اول محرم

فعالیت گروه جهادی محسنین در قلعه‌گنج همزمان با دهه اول محرم

به گزارش سراج24، طلاب سطوح عالی حوزه علمیه قم که در قالب گروه جهادی محسنین جهت اقامه عزای اباعبدلله الحسین (ع) عازم شهرستان قلعه‌گنج هستند صبح امروز با حضور در گلزار شهدای کرمان قبر مطهر سردار حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش را زیارت کردند.

محسن تقوی مسئول تبلیغی فرهنگی گروه جهادی محسنین در حاشیه بازدید از موزه دفاع مقدس کرمان اظهار داشت: حرکت جهادی به معنای این است که ما بتوانیم، پیام انقلاب اسلامی را به صاحبان اصلی آن که مستضعفان هستند، برسانیم و با توجه به عملیات‌های روانی دشمن که در پی این است، قشر مذکور را به دلیل مشکلات اقتصادی از انقلاب جدا کند، توطئه‌ها و نقشه‌های آنها را خنثی کنیم.

وی بیان داشت: حرکت جهادی دارای دو بعد است که یک بعد آن به خود جهادگران برمی‌گردد که در راستای خدمات‌رسانی به مردم گام برمی‌دارند و بعد دیگر رشد روحی و معنوی است که این اردوها برای آنان به ارمغان می‌آورد
تقوی با اشاره به اینکه گروه جهادی محسنین متشکل از ۱۸ نفر از طلاب سطوح عالی حوزه علمیه قم است، تصریح کرد: اعضای این گروه عمدتا در مراکز تخصصی فقه و اصول مشغول تحصیل هستند و سابقا در قالب گروه‌های دیگری در منطقه قلعه‌گنج فعالیت می‌کردند، اما به دلیل پایان ماموریت آن گروه‌ها با توجه به دغدغه‌های موجود تجمیعی از نیروها صورت گرفت تا انشاءالله بتوانیم با اجرای برنامه‌های بلندمدت فرهنگی و عمرانی در راستای محرومیت‌زدایی وظیفه خود را نسبت به مستضعفان انجام دهیم.

وی افزود: در راستای تبلیغ محرم برنامه ما دو قسمت شامل حضور در شهرستان‌های قلعه‌گنج و کرمان است، در کرمان زیارت قبر مطهر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و بازدید از موزه دفاع مقدس و بیت‌الزهرا (س) که از آثار پربرکت ایشان هستند در برنامه کاری ما قرار دارند.

تقوی عنوان کرد: گروه جهادی محسنین در شهرستان قلعه‌گنج نیز علاوه بر برپایی مراسم‌های عزاداری اباعبدالله (ع) در دهه اول محرم، رزمایش کمک مومنانه و تقدیر از مدافعان سلامت با اجرای طرح هر بیمارستان یک هیئت را در برنامه کاری خود دارد.

وی ابراز داشت: محور اصلی فعالیت‌های گروه جهادی محسنین کار تبلیغی است، اما کارهای محرومیت‌زدایی را در قالب نهضت مطالبه‌گری با همکاری مردم و بزرگان منطقه انجام می‌دهیم.

تقوی خاطرنشان کرد: تصور ما بر این است که فعالیت فرهنگی نوع دیدگاه مردم را نسبت به محرومیت‌ها متفاوت می‌کند، بنابراین کار فرهنگی موثرتر از فعالیت‌های عمرانی و اقتصادی در مناطق محروم عمل می‌کند.
وی اذعان داشت: یکی از کارهای فرهنگی که توسط گروه‌های جهادی انجام شده، بحث خودباوری است، اگر مردم خودباور باشند و بدانند که خود آنها می‌توانند بر مشکلات فائق آیند، قطعا گام بعدی به راحتی برداشته می‌شود بر همین اساس اولویت با کار فرهنگی است و سایر امور مرتبط با حوزه زیرساخت و معیشت مردم در ذیل این بخش قابل رسیدگی و پیگیری است.

تقوی با اشاره به دلیل انتخاب شهرستان قلعه‌گنج برای کار جهادی تاکید کرد: این منطقه را به دلیل توجه ویژه مقام معظم رهبری به آن، وجود فضاهای فرهنگی خاص و انتخاب شدن به عنوان پایگاه اقتصاد مقاومتی در نظر گرفتیم تا اقدامات موثری در آن انجام گیرد تا دو بال اقتصادی و فرهنگی منطقه با یکدیگر رشد کنند.

وی شب شام غریبان را پایان کار این گروه در منطقه قلعه‌گنج دانست و ادامه داد: اعتبار فعالیت‌های گروه جهادی محسنین عمدتا از محل کمک‌های مردمی است و از هیچ مجموعه دولتی هزینه‌ای دریافت نکردیم.

 

اخبار مرتبط

دهه اول محرم سال ۱۴۰۰ در استان البرز هیئت کجا برویم ؟

رزمایش فرهنگی کمک مومنانه در کتابخانه عمومی باقرالعلوم عصمت آباد

کمک‌رسانی مهاجران اهل سنت تهران به یکدیگر با یک شعار جالب +عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha