مسئول بسیج جامعه ورزشکاران خراسان شمالی:

ورزشکاران پای ‌کار «کمک مؤمنانه» هستند

ورزشکاران پای ‌کار «کمک مؤمنانه» هستند

به گزارش سراج24، مجید اسماعیل‌زاده در بجنورد، با اشاره به اهمیت تأثیرگذاری اجتماعی ورزشکاران در سطح جامعه به‌خصوص جوانان و نوجوانان اظهار کرد: در استان خراسان شمالی با توجه به پوشش فراوان ورزش و علاقه‌مندی اقشار مختلف به رشته‌های مختلف ورزشی در خراسان شمالی، این افراد می‌توانند تأثیرگذاری‌های اجتماعی به‌خصوصی را در استان داشته باشند.

وی با تأکید بر لزوم فعالیت‌های اجتماعی ورزشکاران به‌خصوص افراد شاخص خاطرنشان کرد: انجام مسئولیت‌های اجتماعی از سوی این افراد طی ماه‌های اخیر و با کمک بسیج ورزشکاران خراسان شمالی نهادینه‌شده و اکنون در این مسیر انجمن خیریه ورزشکاران خراسان شمالی ایجادشده است.

مسئول بسیج ورزشکاران خراسان شمالی افزود: همت ورزشکاران استان در موضوع کرونا بسیار خوب بود به‌نحوی‌که در اجرای طرح‌هایی همچون کمک مؤمنانه و مواسات و همچنین گندزدایی شهری به کمک نیروهای جهادی آمدند.

وی به وجود مشکلات فراوان شیوع کرونا برای جامعه ورزشی نیز اشاره کرد و گفت: جامعه ورزش ازجمله مجموعه‌های پرآسیب در کرونا محسوب می‌شوند که فشارهای اقتصادی باعث کاهش قدرت فعالیت‌های اقتصادی عام‌المنفعه آنان شده است.

اسماعیل‌زاده با مورد خطاب قرار دادن مسئولان اقتصادی و ورزشی استان نیز تصریح کرد: مربیان و فعالان ورزشی استان باگذشت چندین ماه از شیوع کرونا و آسیب‌های فراوان اقتصادی، درخواست‌های حمایت‌های شغلی و اقتصادی دارند به‌نحوی‌که دستورالعمل‌های فعالیت باشگاه‌های ورزشی را تدوین و امکان بازگشایی این مکان‌ها را فراهم آورند.

وی در انتها نسبت به برخی حواشی اخیر ورزش استان نیز خاطرنشان کرد: ورزشکاران استان برای افتخارآفرینی در میادین بزرگ جهانی نیازمند حمایت‌های بیشتری از سوی مدیران استانی هستند و براساس بررسی‌های انجام‌شده در رشته‌های مختلف ورزشی امکان عضویت در تیم‌های مختلف ملی و باشگاه‌های سرشناس از سوی ورزشکاران استان وجود دارد.

گفتنی است از مجموع ۵۲ فدراسیون ورزشی فعال در سطح کشور، ۴۹ هیات در خراسان شمالی فعال و نیمه فعال است.

اخبار مرتبط

حضرت ام‌البنین محبت عملی خود به اهل بیت را ثابت کرد

دوره «مهارت فن بیان و اصول سخنوری» برگزار می‌شود

دوره مقدماتی کنشگری در شبکه های اجتماعی

0 نظر

ارسال نظر

capcha