دو نکته‌ای که جریان انقلابی باید مراقبت آن باشد

دو نکته‌ای که جریان انقلابی باید مراقبت آن باشد

به گزارش سراج24، روزنامه صبح نو در سرمقاله خود به موضوع انتخابات سال 1400 و موضع اصلاح‌طلبان درباره این انتخابات پرداخته است که متن آن در ادامه می‌آید.

از گفته‌های اصلاح طلبان رادیکال پس از انتخابات مجلس یازدهم این گونه برمی‌آمد که نمی‌توان امیدی به انتخابات ١٤٠٠ داشت و قصدشان این بود تا با گل آلود کردن آب این انتخابات، به مشروعیت نهاد انتخابات حمله کنند. گفته‌های علوی‌تبار و خویینی‌ها در این راستا ارزیابی می‌شد. حتی سخن جدید عباس عبدی مبنی بر احیای نخست وزیری را هم می‌توان بخشی از این راهبرد ارزیابی کرد.

این راهبرد گویا تغییراتی کرده است و آن طور که حجاریان می‌گوید، اصلاح طلبان حتی  به صورت حداقلی باید در قدرت حاضر باشند. مهم‌ترین دلیل این تغییر راهبرد را باید در افزایش شانس پیروزی بایدن جست‌وجو کرد. پیروزی دموکرات‌ها به مثابه یک پنجره جدید برای اصلاح‌طلبان تصور می‌شود که ذیل آن می‌توانند دوباره میان اقتصاد و سیاست خارجی پیوند برقرار کنند. در این میان دو نکته باید از سوی جریان انقلابی مراقبت شود. اول آنکه این جریان با نادیده گرفتن شانس اصلاح‌طلبان نباید متکثر و متعدد شود و دوم در سطح اجتماعی و رسانه‌ای باید ضررهای پیوند سیاست خارجی و اقتصاد مطرح شود تا زمینه زمزمه سازش فراهم نگردد.

اخبار مرتبط

برخی عملا امیدشان به نتایج انتخابات فلان کشور است

۸۰ درصد آمریکایی‌ها ترامپ را باعث افزایش تنش‌ نژادی می‌دانند/ بایدن با ۷ درصد پیشتاز است

تحلیلگر آمریکایی: طرح رییس جمهور آمریکا برای اعزام ارتش به شهرها با هدف تعلیق انتخابات نوامبر است

0 نظر

ارسال نظر

capcha