پخش برنامه«حسینیه اشراق» با محوریت شعار هر خانه یک حسینیه

پخش برنامه«حسینیه اشراق» با محوریت شعار هر خانه یک حسینیه

به گزارش سراج24، محسن لطیفی اظهار کرد: امسال با توجه به موج بیماری کرونا و محدودیت‌های عزاداری سنتی و لزوم رعایت موازین و پروتکل‌های بهداشتی رسانه استانی، با برنامه‌ریزی ویژه به سوگواری سرور و سالار شهیدان خواهد پرداخت.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان گفت: شبکه اشراق در قالب «حسینیه اشراق» با محوریت شعار هر خانه یک حسینیه، هر خانواده یک هیأت، همراه با مردم ولایتمدار زنجان است و به طرق مختلف رسانه‌ای پیام و فلسفه نهضت عاشورا و عشق و ارادت عمومی مردم به آن حضرت را منعکس خواهد کرد.

وی افزود: ویژه برنامه‌های شور و شعور حسینی در پنج قسمت، حسینیه اشراق در 25 برنامه، محرم نواسی در20 قسمت و خیمه‌گاه در 15 برنامه در قالب‌های ترکیبی، میزگرد، منبر و شعر و مداحی در بیش از 3 هزار و 500 دقیقه، همراه خانواده‌های عزادار و بینندگان حسینیه اشراق خواهد بود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان تصریح کرد: سایر برنامه‌های روتین و تامینی شبکه اشراق هم به فراخور ماموریت و زمان برنامه، ابعادی از حماسه عاشورا را در قالب آیتم‌های متنوع پخش خواهد کرد.

وی افزود: معاونت صدا هم با تولید و پخش بیش از 5 هزار و 155 دقیقه ویژه برنامه، همراه شنوندگان شبکه استانی صدا خواهد بود.

لطیفی ادامه داد: ویژه برنامه‌های حسین عاشقلری، خیمه، محرم آخشاملاری و عشق قافله‌سی، تولید معاونت صدا در کنار برنامه‌های عرشیان خاک‌نشین، عاشورا قافله سی، سر نی، یک نکته از این معنی و نینوای عشق و سایر برنامه‌های تامینی همراه با خانواده‌های عزادار خواهد بود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان تصریح کرد: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز هم با توجه به شرایط خاص شیوع کرونا و عدم امکان برگزاری مراسم عزاداری سنتی در تکایا، مساجد و حسینیه‌های استان، طبق پویش مردمی «هر خانه، یک حسینیه و هر خانواده یک هیأت » به تبیین شعائر حسینی در کنار حفظ پروتکل‌های بهداشتی می‌پردازد.

وی ادامه داد: تشریح مزایای مرحله سوم طرح کمک مومنانه در دهه اول ماه محرم توسط هیأت‌های مذهبی و عزاداران حسینی در قالب کمک‌های مومنانه و بسته‌های معیشتی به خانواده‌های نیازمند و آبرومند از دیگر محورهای معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خواهد بود.

لطیفی تصریح کرد: معاونت فضای مجازی مرکز هم با طراحی صفحه حسینیه مجازی، بارگزاری 200 قطعه ویدئوی عزاداری و  سخنرانی مرتبط با محرم، انتشار نماهنگ محرم، برگزاری پویش هر خانه یک حسینیه و دریافت تصاویر مخاطبان و تولید 30 پوستر و اینفوگرافی با موضوع محرم در کنار مخاطبان خواهد بود.

اخبار مرتبط

برنامه‌های هفته وحدت در استان گیلان تشریح شد

اهتزاز دوباره پرچم سرخ «یالثارات‌الحسین» بر فراز مسجد جمکران

چرا دانشجویان تعزیه را جدی نگرفتند؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha