کمک های مومنانه به داد زنان بی سرپرست رسید

کمک های مومنانه  به داد زنان بی سرپرست رسید

به گزارش سراج24، با شیوع کرونا در کشور و استان این مشکلات کم و بیش افزایش یافته به حدی که امرار معاش برخی از خانواده‌های کم درآمد و آسیب‌پذیر جامعه به سختی تامین می‌شود.
رهبر معظم انقلاب با شیوع کرونا و نگاه تیزبینانه و رصد خود بر خانواده‌های با درآمد پایین و اقشار آسیب‌پذیر طرح رزمایش «کمک مومنانه» با مشارکت اقشار، گروه‌ها، تشکل‌ها و حتی مردم مومن و خیرین تاکید داشتند.
شاید بسیاری از مردم در نگاه نخست  به اهمیت موضوع این کمک‌ها پی نبرده باشند اما این کمک‌های مومنانه از نگاه بسیاری از خانواده‌های آسیب‌پذیر به ویژه در زمان ابتلا به کرونا، امیدبخش و تامین‌کننده نیازهای روزانه آنها بوده است.
به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، سرکار خانم فاطمه.ش یکی از زنان سرپرست خانوار گلستانی است که به بیماری کرونا مبتلا شده است در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گرگان در خصوص اهمیت مشارکت مردم در کمک مومنانه و تاثیری که بر خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا را داشت، گفت: 10 سال پیش به خاطر اعتیاد شدید همسرم از وی جدا شده و حضانت سه فرزندم را خود به عهده گرفتم و با کارگری زندگی خود و سه فرزندم را هر چند سخت تامین می‌کنم.
زن سرپرست خانوار گلستانی ادامه داد: به دنبال حق و حقوقم نبودم و تحت پوشش هیچ ارگانی نیستم و تنها دلخوشی من وجود همین فرزندان در زندگی است.
فاطمه.ش با اشاره به اینکه شیوع کرونا زندگی اقتصادی وی را به شدت تحت تاثیر قرار داده است، خاطرنشان کرد: از اسفند ماه به دلیل کرونا و ترس مردم از ابتلا کارم نیمه تعطیل شده و بسیاری از خانواده‌ها برای جلوگیری از مبتلا شدن به این بیماری از کار کردن امثال ما در منازل خودداری می‌کردند.
وی گفت: اوائل خردادماه بنده هم به این بیماری دچار شدم و علائم بیماری به قدری حاد بود که مجبور بودم در خانه مانده و استراحت کنم، زندگیم قبل از ابتلا به بیماری چندان خوب نبود و ابتلا به این بیماری شرایط اقتصادیم را به شدت بدتر کرد.
زن سرپرست خانوار گلستانی با تشکر و قدردانی از بسیج محلات و مساجد خاطرنشان کرد: بسیج محله و گروه‌های جهادی وقتی متوجه شدند که من به این بیماری مبتلا شدم در چند مرحله بسته‌های معیشتی ارسال کردند که در زمان بیماری و مشکلات اقتصادی واقعا نجات‌بخش ما بوده و تامین‌کننده غذاهای روزانه فرزندانم شد.
وی ادامه داد: وقتی این افراد خیرخواه متوجه شدند که به لحاظ اقتصادی تامین داروها برایم مشکل است با هزینه‌های شخصی خود داروهای تجویز شده را تهیه و در اختیار بنده گذاشتند و چند باری هم به صورت نقدی کمک حال بنده بودند.
فاطمه.ش در حالی که اشک از گونه‌هایش سراریز بود، گفت: در آن روزها کمک‌های گروه‌های جهادی که حتی نام و نشانی از آنها نداشته و آنها  نمی‌شناسم امیدبخش بوده و انگیزه‌ای شد تا بتوانم در مقابل این بیماری مقاومت کرده تا به خاطر فرزندانم بهبودی و سلامتی خود را باز گردانم.
وی با ذکر دعا برای سلامتی مقام معظم رهبری می‌گوید: رهبر معظم انقلاب برای همه ما پدر و برادری مهربان است که واقعا شرایط افراد بی‌بضاعت را درک کرده و نجات بخش ما در این شرایط است.
اگر رهبر معظم انقلاب بر کمک مومنانه تاکید و توجه نداشتند مطمئن باشید خانواده‌هایی مانند ما در این شرایط بد اقتصادی نمی‌توانستند دوام بیاورند.
مردم و مسوولان باید قدر این ولی فقیه زمان را بدانند و همیشه پیرو واقعی ایشان باشند.

اخبار مرتبط

لزوم فرهنگ سازی در جامعه برای حفظ محیط زیست

احیای فریضه امربه معروف و نهی ازمنکر گامی به سوی تحقق جامعه الهی

آقای رئیس جمهور گلستان را دریابید، فرصت بسیار کم است

0 نظر

ارسال نظر

capcha