رئیس تبلیغات اسلامی دامغان:

آئین‌های عزاداری سنتی دامغان برگزار نمی‌شود

آئین‌های عزاداری سنتی دامغان برگزار نمی‌شود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام حسین صبوری شامگاه دوشنبه در همایش مبلغان، مداحان و هیئت‌های مذهبی دامغان به میزبانی کانون شهدای گمنام، با تاکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی هیئت‌ های مذهبی در ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان در ایام ماه محرم و صفر گفت: هر هیئت که در مساجد و تکایا قصد برپایی اقامه عزای ابا عبدالله الحسین (ع) را دارد باید برای برگزاری عزاداری از سازمان تبلیغات اسلامی مجوز دریافت کند.

وی اظهار داشت: هئیت های عزاداری باید در سامانه بیرق وارد و ثبت نام کنند و باید نسبت به تعهد مسئولیت خود درباره اقامه عزای ابا عبدالله الحسین (ع) پایبند باشند و تعهدات خود را زیر پا نگذارند.

رئیس تبلیغات اسلامی دامغان اضافه کرد: رعایت ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی در ایام محرم و صفر از نکات مهم بوده که هیئت‌ها و عزاداران باید به جهت حفظ سلامت خود توجه و از آن غفلت نکنند که این امر از تأکیدات رهبری معظم انقلاب است که همه ما ملزم به رعایت دستورات ستاد ملی کرونا کرده است و فصل الخطاب همه ما است و باید آن را به درستی اجرا کنیم.

صبوری با بیان اینکه برگزاری آئین عزاداری‌های سنتی شهرستان دامغان اعم از روز ششم، دهم و یازدهم محرم ممنوع است، افزود: بر اساس دستورالعمل ابلاغی ستاد ملی کرونا نخل گردانی و طوق جامع کردن و پخت و پز در ایام ماه محرم امسال ممنوع خواهد بود.

وی تصریح کرد: ۱۵۰ هئیت و ۲۲۰ مسجد در دامغان زیر نظر اداره تبلیغات اسلامی در ایام محرم امسال با کسب مجوز و رعایت موازین بهداشتی با توجه به وجود شیوع بیماری کرونا اقامه عزا خواهند داشت.

رئیس تبلیغات اسلامی دامغان از راه اندازی سامانه نظارت بر هیئت‌های مذهبی در ایام محرم امسال از سوی سازمان تبلیغات اسلامی با توجه به شیوع بیماری کرونا گفت: یکی از اهداف ایجاد و راه اندازی این سامانه این است که عزاداران حسینی می‌توانند در صورت عدم رعایت بهداشت در هیئت‌ها نظرات خود را با کدهایی که برای هیئت‌ها پیش بینی و باید در محل هیئت نصب کنند، گزارش کنند تا به صورت جدی رسیدگی شوند.

اخبار مرتبط

هر مداح در ماه محرم به اندازه یک کتاب، شعر اجرا می‌کند

دومین کنگره شعر محرم به کار خود پایان داد

برنامه‌های هفته وحدت در استان گیلان تشریح شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha