کمک مؤمنانه؛

تهیه تبلت برای دانش آموزان محروم شهر اقبالیه

تهیه تبلت برای دانش آموزان محروم شهر اقبالیه

به گزارش سراج24، مهرعلی حق‌گویان، مدیرکل کمیته امداد امام‌خمینی(ره) در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در قزوین گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری در رابطه با رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه، با توجه به شرایط شیوع کرونا در کشور که ممکن است در سال تحصیلی جدید، وضعیت مدارس به گونه‌ای باشد که آموزش‌ها حضوری نباشند، به همین دلیل در حال تهیهٔ بستری هستیم که بتوانیم برای دانش‌آموزان نیازمندی که دارای تبلت یا گوشی‌های هوشمند نیستند، دستگاه‌های هوشمند تهیه کنیم که از ادامه تحصیل باز نمانند و هم‌پای دیگر دانش‌آموزان بتوانند به تحصیل ادامه دهند.

وی افزود: حرکتی از سوی دفتر مرکزی کمیته امداد امام‌خمینی(ره) با همکاری سازمان برنامه و بودجه و برخی دستگاه‌ها و نیز با کمک خیرین آغاز شده که بتوانند تبلت یا گوشی‌های هوشمندی را تهیه کرده و در اختیار دانش‌آموزان نیازمند قرار دهند که آن‌ها نیز بتوانند در این شرایط به ادامه تحصیل بپردازند.

حق‌گویان ادامه داد: در استان قزوین نیز این برنامه از طریق خیرین در حال پیگیری است؛ برای مثال در شهر اقبالیه با پیگیری رئیس کمیته امداد این شهر از خیرین، توانسته‌اند 12 تبلت دانش‌آموزی خریداری کرده تا به دانش‌آموزان نیازمند تحت پوشش کمیته امداد اهدا کنند که مجموع هزینهٔ این تبلت‌ها 30 میلیون تومان بوده است.

این مسؤول اظهار کرد: این 12 دانش‌آموز جزو دانش‌آموزان بااستعدادی هستند که پایهٔ تحصیلی قوی دارند اما به‌دلیل شرایط مالی ضعیف نتوانسته‌اند گوشی هوشمند یا تبلت تهیه کنند.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح اولویت با دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد است و اگر بتوانیم برای همهٔ دانش‌آموزان نیازمند تحت پوشش کمیته امداد تبلت یا گوشی هوشمند تهیه کنیم، سپس به‌سراغ دیگر دانش‌آموزان نیازمند خواهیم رفت تا نیاز آنان به این دستگاه‌ها را مرتفع کنیم.

حق‌گویان در پایان تأکید کرد: با توجه به نزدیک بودن سال تحصیلی جدید اگر خیرین بتوانند در این زمینه کمکی به دانش‌آموزان نیازمند کنند، این بستر در کمیته امداد امام‌خمینی(ره) فراهم است و ما اعلام آمادگی می‌کنیم که کمک‌های خیرین و نیکوکاران عزیز را جمع‌آوری کرده و برای دانش‌آموزان نیازمند و بااستعداد، تبلت یا گوشی‌های هوشمند تهیه کنیم که آنان نیز در این شرایط بتوانند از تحصیل مجازی عقب نمانند.

اخبار مرتبط

کشف ۱۰۰ میلیارد ریال تبلت قاچاق در تهران

توزیع بیش از 300 دستگاه تبلت به دانش آموزان نیازمند

توزیع ۵۰۰ بسته نوشت‌افزار در بخش ارشق مشگین‌شهر

0 نظر

ارسال نظر

capcha