ماه محرم فرصتی برای احیای روضه‌های خانگی

ماه محرم فرصتی برای احیای روضه‌های خانگی

به گزارش سراج24، محمد تقی فاتحی‌نژاد امروز در زنجان اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا محرم امسال، فرصتی برای احیای روضه‌های خانگی است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زنجان گفت: در آستانه فرا رسیدن محرم، با وجود ویروس کرونا در منطقه و تعطیلی اماکن مقدسه اسلامی در مناطق شهری و روستایی و در راستای سلامتی شهروندان، روضه‌های خانگی مجددا احیا و به محفلی برای روضه‌خوانی و دعا و مناجات اهل خانه می‌تواند مبدل شود.

وی افزود: برگزاری روضه و  یاد کردن از نام اهل بیت (ع) در جمع همسر و فرزندان، اثرات تربیتی هم دارد و نیاز نیست همه اقوام و همسایه‌ها دعوت شوند بلکه به خاطر رعایت پروتکل بهداشتی فقط خانواده خود میزبان جلسه حضرت امام حسین (ع) هستند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زنجان افزود: باید برای ترویج مکتب امام حسین (ع) گفتمان سازی کنیم و پیام امام حسین  (ع)  را به همه برسانیم، چرا که روضه امام حسین (ع) در حقیقت روضه بیدار کننده فطرت انسان‌ها برای رسیدن به ارزش‌های انسانی است که باید به آن توجه داشته باشیم.

وی افزود: با ایجاد مجموعه مشاوره در مساجد در حوزه‌های مختلف اعم از روانشناسی تربیتی، اجتماعی خانوادگی و حقوقی، مشاور جوانان و همچنین ازدواج ، کمک به حل و فصل اختلافات خانوادگی و آموزش‌های سبک زندگی می‎توان فعالیت این مراکز مذهبی را بیشتر کرد.

اخبار مرتبط

سریال‌های پاییزی مشخص شدند

برنامه عزاداری هیأت‌های سراسر کشور در ایام آخر ماه صفر اعلام شد

چرا خاک کربلا «تربت» شده است؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha