گام دوم رزمایش «ایران همدل»|

راه‌اندازی ۷۲ آشپزخانه و توزیع ۴۳ هزار سبد معیشتی در خراسان جنوبی

راه‌اندازی ۷۲ آشپزخانه و توزیع ۴۳ هزار سبد معیشتی در خراسان جنوبی

به گزارش سراج24، رضا سلم‌آبادی امروز در بیرجند با اشاره به اجرای رزمایش «ایران همدل»، اظهار داشت: گام اول رزمایش در ماه مبارک رمضان و همزمان با اوج شیوع ویروس کرونا در استان برگزار شد.

وی بیان داشت:گام اول رزمایش بیش از ۴۳ هزار و ۴۰۰ سبد معیشتی و ۲۹۱ هزار و ۵۵۹ پرس غذای گرم با اولویت خانواده‌های ایتام، بیماران صعب‌العلاج، زنان سرپرست خانوار و سالمندان تحت حمایت توزیع شد.
مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی از اجرای گام دوم رزمایش «ایران همدل» از ابتدای ماه محرم تا پایان صفر خبر داد و مطرح کرد: گام دوم رزمایش با بهره‌مندی از ظرفیت دهه ولایت و امامت و ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) و مشارکت هیئت‌های مذهبی و خیران و نیکوکاران و هدایت نذورات و کمک‌های مردمی اجرا می‌شود.

سلم‌آبادی با تأکید بر اینکه رزمایش «ایران همدل» در قالب «احسان حسینی» در آستانه ماه محرم و بازگشایی مدارس اجرا می‌شود، مطرح کرد: پیش‌بینی می شود در این مرحله از رزمایش ۴۶ هزار بسته معیشتی و ۵۰۰ هزار پرس غذای گرم در بین مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند توزیع شود.

وی با اعلام اینکه گام دوم این رزمایش تا پایان ماه صفر برای اطعام نیازمندان ادامه دارد، تبیین کرد: مهم‌ترین هدف اجرای این رزمایش، اطعام افراد و خانوارهای نیازمند در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک مؤمنانه، مواسات و همدلی است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی از راه‌اندازی ۷۲ آشپزخانه در طرح احسان حسینی خبر داد و گفت: در طرح اطعام حسینی در دهه نخست محرم و آخر صفر نذورات مردمی به سمت گره‌گشایی از نیازمندان هدایت می‌شود.:

سلم‌آبادی به وجود بیش از ۱۰ هزار دانش‌آموز و دانشجو تحت حمایت کمیته امداد استان اشاره و خاطرنشان کرد: رزمایش «ایران همدل» در راستای تأمین لوازم تحصیلی دانش‌آموزان و تأمین نیازهای اضطراری خانوارهای نیازمند اجرا می‌شود.

وی در پایان اعلام کرد: مردم نیک‌اندیش استان می‌توانند نذورات و کمک‌های نقدی خود را با شماره‌گیری کد دستوری #۰۵۶*۱*۸۸۷۷* یا واریز به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۵۸۸۹۰ بانک ملی و همچنین شماره حساب ۰۱۰۲۱۰۲۸۹۱۰۰۵ واریز نمایند.

اخبار مرتبط

۱۵ بهمن سفرهای راهیان نور رسما آغاز می شود

ای امیدان دل مستضعفان ...

زندگینامه یکی از شهیدان مدافع سلامت منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha