برگزاری مراسمات عزاداری در اماکن سر پوشیده ممنوع است

برگزاری مراسمات عزاداری در اماکن سر پوشیده ممنوع است

به گزارش سراج24، حشمت بهمنی شامگاه یکشنبه در جلسه هم اندیشی با موضوع نحوه برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم ضمن تبریک سالروز ورود آزادگان به میهن با اشاره به پیشینه برگزاری مراسمات عزاداری در کشور در زمان های گذشته اشاره و عنوان کرد: محبت اهل بیت بویژه امام حسین علیه السلام با خون مردم آمیخته و هیچ چیزی نمی‌تواند این علاقه و عشق را از مردم بگیرد.

وی افزود: در مراسمات عزاداری امسال به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا محدودیت‌هایی در نظر گرفته شده و بخاطر حفظ سلامتی مردم باید این محدودیت‌ها رعایت شوند.

فرماندار شهرستان دلفان گفت: همه مردم شهرستان عاشق و دلباخته امام حسین (ع) هستند اما برگزاری محدود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بویژه رعایت دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با کرونا و آنچه در این جلسه مصوب خواهد شد صرفا در جهت سلامت مردم و شهروندان عزیز است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: برگزاری هر گونه مراسم عزاداری در مساجد، حسینیه‌ها و اماکن سرپوشیده و راه انداختن هیئت‌های عزاداری در خیابان‌های اصلی در ایام محرم ممنوع است.

بهمنی ضمن تأکید بر حفظ سلامتی مردم، بیان داشت: ملاک حفظ سلامتی مردم است و انتظار می‌رود مردم فهیم ما مراسمات عزاداری را در این راستا برگزار کنند.

اخبار مرتبط

مشکلات جانبازان دست‌ به دست می‌شود/کرونا نگیریم از نبود دارو می‌میریم

کمک‌رسانی ۳ گروه جهادی دانشجویی به بیمارستان‌ها

وضعیت داروی منتسب به امام کاظم(ع) برای درمان کرونا

0 نظر

ارسال نظر

capcha