خدمت به انقلاب مصداق عمل صالح است

خدمت به انقلاب مصداق عمل صالح است

 گزارش سراج24 ، آیت‌الله حبیب الله شعبانی ظهر امروز در جشنواره مالک اشتر با بیان اینکه دنیا بستری برای رشد و تعالی انسان است اظهار کرد:‌ قواعد و عوامل موثر در این رشد توانایی او در یاری ولی خداست.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا باری را از دوش ولی خدا برداریم گفت: در مقایسه برخورد حضرت علی(ع) با مالک و اویس، با وجود آنکه اویس به شب‌زنده‌داری معروف بود، اما ناله‌های امیرالمومنین(ع) در فراق مالک در نهج‌البلاغه بسیار سوزناک‌تر است.

امام جمعه همدان علت این موضوع را بالا بودن میزان کارایی مالک برای ولی خدا دانست و گفت: عمل صالح تنها در خواندن نماز نیست بلکه در خدمت به نظام اسلامی و مردم نیز مصداق پیدا می‌کند.

وی تلاش برای سرعت بخشیدن به تحقق اهداف اسلامی را یکی از موضوعات مهم در بیانیه گام دوم انقلاب انست و با بیان اینکه جان‌مایه عمل صالح در اخلاص است گفت: اگر نیت و اخلاص در کار نباشد عمل صالح نیز شکل نخواهد گرفت.

شعبانی با بیان اینکه باید برای خدمت به نظام و اسلام با آبروی خود به میدان بیاییم افزود: امروز باید با تمام داشته‌های خود برای دفاع از اسلام و انقلاب در میدان حاضر شویم، چراکه دشمن برای مقابله با اسلام همه داشته‌های خود را به صحنه آورده است.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر میزان هجوم به عقاید شیعه چند برابر شده و علت آن هم تلاش همه جانبه دشمن برای ضربه زدن به اسلام است اظهار کرد: برای خدمت در مسیر حق نباید ترسی از کسی به دل راه دهیم.

امام جمعه همدان با بیان اینکه مردم کوفه انسان‌های بدی نبودند اما ترس آنها باعث شد مقابل امام حسین(ع) بایستند گفت: باید بیاموزیم اگر همه عالم علیه ما تبلیغ کردند، ما از حرف خودمان برنخواهیم گشت.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha