کتاب «رنج و گنج»؛ خاطرات دوران اسارت علی نوبرانی

 کتاب «رنج و گنج»؛ خاطرات دوران اسارت علی نوبرانی

به گزارش سراج24، کتاب «رنج و گنج» نوشته آزاده همدانی «علی نوبرانی» است که مجموعه خاطرات او را از دوران اسارت و در یکی از اردوگاه‌های اسرای ایرانی در عراق به نام «رمادی» در ۳۴۹ صفحه، به تصویر کشیده است.
کتاب رنج و گنج، شامل دوازده فصل است که مجموعه خاطرات امیر نوبرانی را از دوران اسارت، در یکی از اردوگاه‌های اسرای ایرانی در عراق به نام «رمادی» در بردارد، همچنین در فصول ابتدایی، به بخشی از زندگینامه او از دوران کودکی تا قبل از اسارت پرداخته است.
از مدرسه تا عملیات، از ایران تا عراق، استقرار در قاطع، زندگی ممنوع، روزهای جدید در قاطع، همه چیز خوب است!، ماجرای صلیب سرخ، شورش، «ان مع العصر یسرا»، آغاز فصل جدید، مبادله و از عراق تا ایران، فصل های کتاب رنج و گنج را دربر گرفته است.
در بخشی از کتاب می‌خوانیم:
یکی از تانک‌ها به گودال نزدیک شد، یک تیربار روی آن نصب بود و یک نظامی عراقی در پشت تیربار قرارگرفته بود و انگار داشت نوار فشنگ تیربار را عوض می‌کرد، بعدازاینکه نوار را عوض کرد، لوله تیربار را به طرف ما گرفت و آن را تنظیم کرد. حالا به عینه می‌دیدیم که واقعاً خبری هست، با صدای آهسته شهادتین را گفتم؛ اشهد ان لا اله الا الله...
در کتاب «رنج و گنج»، بخشی از تصاویر آزاده علی نوبرانی از دوران اسارت و نامه‌های ارسالی و دریافتی از ایران نیز، ضمیمه شده است.

اخبار مرتبط

شعار هفته کتاب انتخاب شد

نمایشگاه مجازی کتاب تهران آزمونی برای ورود به نشر بین‌الملل است

«دانوین» نخستین کتاب هوشمند تعلیم و تربیت ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha