هیأت همدلی

هیأتی‌ها نذورات محرم را به بیمارستان‌ها بفرستند

 هیأتی‌ها نذورات محرم را به بیمارستان‌ها بفرستند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام رضا کریمی، استاد حوزه معصومیه قم و مسئول قرارگاه جهادگران سلامت حضرت نرجس خاتون با اشاره به خدمات‌رسانی هیأتی‌ها و جهادی‌ها در موج دوم شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: نوبت دوم فعالیت این گروه‌ها در قالب همیار سلامت از تیرماه اجرایی شد و هم‌اکنون ۲۰۰ نفر از هیأتی‌ها و جهادی‌ها در بیمارستان‌های تهران مشغول به خدمت‌رسانی هستند که ماموریت آن‌ها اول شهریورماه به پایان خواهد رسید.

بی‌نیازی موقت بیمارستان به حضور جهادی‌ها

وی افزود: با توجه به شیب منفی شیوع و فوتی‌های این بیماری درخواست نیروهای جهادی در بیمارستان‌های تهران کاهش یافته است، ولی پیش بینی می‌شود موج سوم حضور جهادی‌ها در مهرماه صورت بگیرد، اما از سویی کمک‌رسانی روحی و معنوی به کادر درمان همچنان مورد نیاز است.

کریمی با ارائه توصیه‌ای به هیأتی‌ها و گروه‌های جهادی گفت: نیازمندیم که نذورات محرم اعم از اطعام و یا مبالغ در نظر گرفته شده یا مجموعه طرح‌های فرهنگی به سمت بیمارستان‌ها سوق پیدا کند. افراد می‌توانند همچون موج اول، به تهیه آبمیوه و بسته‌های میوه و یا هدایای فرهنگی اقدام کنند تا موجب ارتقای روحیه کادر درمانی و بیماران شود.

خدمت‌رسانی‌ها متناسب با فرهنگ هر بیمارستان باشد

مسئول قرارگاه جهادگران سلامت حضرت نرجس خاتون ادامه داد: این قرارگاه آماده است باتوجه به ارتباط با بیمارستان‌های تهران و همچنین فعالیت چندین ماهه در این بیمارستان‌ها و شناخت فرهنگ حاکم بر هر کدام، زمینه و بستر کمک‌رسانی‌های هیأتی‌ها را فراهم کند و مشاوره‌های لازم را نیز در این خصوص به هیأت‌ها و گروه‌های جهادی ارائه کند.

وی تاکید کرد: حضور بدون شناخت از بیمارستان‌ها و بدون هماهنگی می‌تواند مشکلات جبران‌ناپذیری را ایجاد کند.

نوبت سوم حضور جهادی‌ها در بیمارستان‌ها از اول مهرماه

کریمی افزود: در شرایط کنونی بیمارستان‌ها به حضور نیروها کمتر نیازمند هستند و نوبت سوم حضور این نیروها از مهرماه خواهد بود و در این بازه یک ماهه نیروهای جهادی می‌توانند به تجدید قوا بپردازند و از سوی دیگر برای خدمات عمومی همچون تهیه بسته‌های هدیه، طرح‌های فرهنگی و تهیه و توزیع آبمیوه و مواد مغذی سوق دهند.

مسئول قرارگاه جهادگران سلامت حضرت نرجس خاتون ادامه داد: قرارگاه جهادگران سلامت حضرت نرجس خاتون با ۳ مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه علوم پزشکی ایران و دانشگاه شهید بهشتی و بیمارستان‌های تحت پوشش ارتباط دارد که البته باید بدانیم هر بیمارستان و کادر درمانی آن دارای فرهنگ متفاوتی هستند لذا برای ارائه خدمات باید باید جامعه‌شناسی و برنامه‌ریزی وارد عمل شد تا اثرگذار باشد.

اخبار مرتبط

خاطرات شنیدنی جهادگر متفاوت سلامت

حجت‌الاسلام حسین انصاریان از بیمارستان مرخص شد

تجلیل از شهید مدافع سلامت در «مهر آیین»

0 نظر

ارسال نظر

capcha