مطالبه‌گری قانونی به گروه‌های جهادی آموزش داده می‌شود

مطالبه‌گری قانونی به گروه‌های جهادی آموزش داده می‌شود

به گزارش سراج24، نمایندگان گروه‌های جهادی با دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان دیدار و گفتگو نمودند.

در این جلسه نمایندگان گروه‌های جهادی به بیان مطالبات خود ازجمله رسیدگی به وضعیت نحوه هزینه در پروژه‌های آب و فاضلاب مناطق مختلف، احداث کلانتری در مناطق پرجمعیت، پیگیری وضعیت مقابله با سگ‌های ولگرد و برخورد با فروشندگان و توزیع‌کنندگان مواد مخدر پرداختند.

نمایندگان گروه‌های جهادی در ادامه ضمن درخواست برگزاری جلسه‌ای مشترک با حضور دادستان و مدیر عامل آبفای استان خوزستان، خواستار رسیدگی به متعهد شدن شرکت‌ها و صنایع بزرگ استان همچون نفت و فولاد نسبت به مسؤولیت‌های اجتماعی، مقابله با زمین‌خواری در حاشیه شهر و تشکیل کارگروهی مشترک برای رسیدگی به حقوق عامه شدند.

عباس حسینی پویا دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان، اظهار کرد: کار جهادی و خدمت به محرومین یک توفیق و مزیت الهی است همچنین این گونه جلسات بطن کار حرکت گروه‌های جهادی هستند و دارای آثار پربرکتی خواهند بود.

وی افزود: در راستای حمایت از گروه‌های جهادی اقداماتی همچون رسیدگی ویژه و در اولویت قرار دادن گزارشات و انعکاس مسائلی که از مناطق توسط گروه‌های جهادی گزارش می شوند با قید فوریت انجام خواهد شد.

آموزش مطالبه‌گری قانونی به گروه‌های جهادی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان گفت: نحوه مطالبه‌گری قانونی و نحوه مواجهه با جرائم و تخلفات در انعکاس قانونمدارانه‌ اخبار به گروه‌های جهادی آموزش داده خواهد شد.

وی ادامه داد: جهت هماهنگی بین دستگاه‌ها در ارائه خدمات جلسات مشترکی با سازمان‌های برق، آبفا، شهرداری و سایر نهادها برگزار خواهد شد.

عباس حسینی پویا تصریح کرد: نگاه رییس دستگاه قضا در تعامل با نهادهای مردمی و گروه‌های جهادی بسیار مثبت و تحول برانگیز است که برهمین اساس گروه‌های جهادی علاوه بر اثربخشی در حقوق عامه به دستگاه‌ قضایی در خصوص جرائم متهمین و محکومین کمک کنند.

وی بیان کرد: گروه‌های جهادی با بازآفرینی فکری و اجرایی فرآیند اصلاح و فعالیت فکری همچنین حرفه‌آموزی پیوندی بین محرومان و جامعه برقرار کنند.

حسینی پویا اذعان کرد: در مجموعه انجمن حمایت از زندانیان با حمایت دستگاه قضایی و خیرین همواره اقدامات حمایتی و ویژه‌ای را از زندانیان و خانواده های آنها داشته‌ایم چرا که نگاه ما بر این است که اگر فردی دچار اشتباه و جرمی شد خانواده وی نباید از این مسئله دچار آسیب شوند‌.

وی گفت: رئیس کل دادگستری استان نیز تاکید دارند که دادستان‌های شهرستان‌ها جلسات مشترکی را با شورای گروه‌های جهادی هر شهرستان داشته باشند و تعامل سازنده دو سویه برای حل مشکلات ایجاد نمایند.

اخبار مرتبط

سامانه جامع آموزشی عالم آل‌ محمد(ع) با حضور تولیت آستان قدس رضوی رونمایی شد

بسیج رسانه پناهگاهی امن درجهت مطالبه‌گری درچارچوب قانون است

دوره تخصصی مقابله با اغتشاشات اطلاعاتی و اخبار جعلی

0 نظر

ارسال نظر

capcha