مطالبه‌گری قانونی به گروه‌های جهادی آموزش داده می‌شود

مطالبه‌گری قانونی به گروه‌های جهادی آموزش داده می‌شود

به گزارش سراج24، نمایندگان گروه‌های جهادی با دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان دیدار و گفتگو نمودند.

در این جلسه نمایندگان گروه‌های جهادی به بیان مطالبات خود ازجمله رسیدگی به وضعیت نحوه هزینه در پروژه‌های آب و فاضلاب مناطق مختلف، احداث کلانتری در مناطق پرجمعیت، پیگیری وضعیت مقابله با سگ‌های ولگرد و برخورد با فروشندگان و توزیع‌کنندگان مواد مخدر پرداختند.

نمایندگان گروه‌های جهادی در ادامه ضمن درخواست برگزاری جلسه‌ای مشترک با حضور دادستان و مدیر عامل آبفای استان خوزستان، خواستار رسیدگی به متعهد شدن شرکت‌ها و صنایع بزرگ استان همچون نفت و فولاد نسبت به مسؤولیت‌های اجتماعی، مقابله با زمین‌خواری در حاشیه شهر و تشکیل کارگروهی مشترک برای رسیدگی به حقوق عامه شدند.

عباس حسینی پویا دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان، اظهار کرد: کار جهادی و خدمت به محرومین یک توفیق و مزیت الهی است همچنین این گونه جلسات بطن کار حرکت گروه‌های جهادی هستند و دارای آثار پربرکتی خواهند بود.

وی افزود: در راستای حمایت از گروه‌های جهادی اقداماتی همچون رسیدگی ویژه و در اولویت قرار دادن گزارشات و انعکاس مسائلی که از مناطق توسط گروه‌های جهادی گزارش می شوند با قید فوریت انجام خواهد شد.

آموزش مطالبه‌گری قانونی به گروه‌های جهادی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان گفت: نحوه مطالبه‌گری قانونی و نحوه مواجهه با جرائم و تخلفات در انعکاس قانونمدارانه‌ اخبار به گروه‌های جهادی آموزش داده خواهد شد.

وی ادامه داد: جهت هماهنگی بین دستگاه‌ها در ارائه خدمات جلسات مشترکی با سازمان‌های برق، آبفا، شهرداری و سایر نهادها برگزار خواهد شد.

عباس حسینی پویا تصریح کرد: نگاه رییس دستگاه قضا در تعامل با نهادهای مردمی و گروه‌های جهادی بسیار مثبت و تحول برانگیز است که برهمین اساس گروه‌های جهادی علاوه بر اثربخشی در حقوق عامه به دستگاه‌ قضایی در خصوص جرائم متهمین و محکومین کمک کنند.

وی بیان کرد: گروه‌های جهادی با بازآفرینی فکری و اجرایی فرآیند اصلاح و فعالیت فکری همچنین حرفه‌آموزی پیوندی بین محرومان و جامعه برقرار کنند.

حسینی پویا اذعان کرد: در مجموعه انجمن حمایت از زندانیان با حمایت دستگاه قضایی و خیرین همواره اقدامات حمایتی و ویژه‌ای را از زندانیان و خانواده های آنها داشته‌ایم چرا که نگاه ما بر این است که اگر فردی دچار اشتباه و جرمی شد خانواده وی نباید از این مسئله دچار آسیب شوند‌.

وی گفت: رئیس کل دادگستری استان نیز تاکید دارند که دادستان‌های شهرستان‌ها جلسات مشترکی را با شورای گروه‌های جهادی هر شهرستان داشته باشند و تعامل سازنده دو سویه برای حل مشکلات ایجاد نمایند.

اخبار مرتبط

دوره بررسی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

مسابقه ملی یادداشت‌نویسی «آموزش مجازی»

سومین وبینار از سلسله نشست های زیست پلاس

0 نظر

ارسال نظر

capcha