مسئول شورای هماهنگی امور فرهنگی و مذهبی شهر کیلان:

کرونا آیین ۸۰۰ ساله نخل‌گردانی شهر کیلان را به تعطیلی کشاند

کرونا آیین ۸۰۰ ساله نخل‌گردانی شهر کیلان را به تعطیلی کشاند

به گزارش سراج24، حجت الاسلام علی‌اکبر مسعودی، از برگزار نشدن آئین ۸۰۰ ساله نخل‌گردانی شهر کیلان خبر داد و اظهار داشت: برنامه‌های عزاداری محرم در شهر کیلان و حومه بر اساس مصوبات جلسات متعدد شهرستان و محلات که بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا هستند، برگزار خواهند شد.

وی بیان داشت: اصل برنامه عزاداری در مساجد، تکایا و محلات با رعایت پروتکل بهداشتی و طبق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار می‌شود و در مراسم‌های محرم هیچ‌گونه پذیرایی انجام نخواهد شد و بانیان محترم می‌توانند در قالب کمک‌های مومنانه، کمک به مساجد و تکایا، تهیه ماسک و مواد ضد عفونی و سایر امور خیر ادای دین کنند.

مسئول شورای هماهنگی امور فرهنگی و مذهبی شهر کیلان بیان داشت: برنامه حسینیه سیدالشهدا (ع) شهر کیلان با اقامه نماز جماعت مغرب وعشا، قرائت زیارت عاشورا، سخنرانی ۱۵ الی ۲۰ دقیقه، مرثیه سرایی با رعایت نکات بهداشتی و پس از نماز حداکثر یک ساعت خواهد بود و پس از آن عزاداری هیئت در فضای بیرونی است.

مسعودی عنوان داشت: آئین سنتی و تاریخی نخل بندی روز هشتم داخل حسینیه انجام و نخل روز هشتم و روز عاشورا چند ساعت مقابل درب ورودی حسینیه قرار داده می‌شود.

اخبار مرتبط

ثبات قدم در مسیر انقلاب، مشکلات را مرتفع می‌کند

محفل مناجات با نوای میثم مطیعی برگزار می‌شود

توزیع ۵۰۰ بسته معیشتی در ایلام آغاز شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha