رزمایش کمک مومنانه

متبرک شدن قرارگاه به نگین انگشتری سردار دل‌ها

متبرک شدن قرارگاه به نگین انگشتری سردار دل‌ها

به گزارش سراج24، از زمانی که پای ویروس کرونا به میان جوامع باز شد خبرهای تلخ و ناگواری شنیدیم که مطمئنا از ذهن‌ها پاک نخواهد شد اما همدلی و مهربانی ایرانیان و تبلور آن در کمک‌های مومنانه توانست ذهن‌ها را هرچند برای لحظه‌ای به این موضوع معطوف کند که می‌توان خوب و مهربان بود، حتی با کمترین‌ها و حداقل‌ها...

این رسم و مرام ایرانیان است که هرجا بدانند که باید ورود پیدا کنند به بهترین نحو حضورشان را به نمایش می‌گذارند؛ همان‌گونه که در مرحله نخست کمک‌های مومنانه توانستند نشان دهند که چه میزان پشت یکدیگر هستند؛ در واقع  کرونا امتحان نوع‌دوستی و همدلی مردم ما بود که باید گفت مردم ما از این امتحان سربلند بیرون آمدند و توانستند با کمک‌های مومنانه خوش بدرخشند.

۶ ماه از شیوع ویروس کرونا می‌گذرد طی این مدت در کنار خبرهای تلخ کرونا، خبرهایی از بخشش و ایثارهای شنیدیم که در نوع خود بی‌مانند بوده البته در این مسیر کوچک و بزرگ، مرد و زن و همه و همه وارد میدان شدند و همچنان هم سرپا گوش هستند تا درصورت بروز مشکلات در هر حوزه‌ای در همان حوزه کمبودها را جبران کنند تا همنوعان‌شان نیز در رنج نباشند.

بسیج ورزشکاران استان مازندران که در روزهای پایانی سال گذشته با دراختیار درآوردن ورزشکاران استان در قالب قرارگاه جهادی رویش پا به میدان بودند این روزها نیز در قالب قرارگاه جهادی عاشقان امام علی (ع) در حال نقش‌آفرینی در مرحله دوم کمک‌های مومنانه هستند تا یکبار دیگر ثابت کنند در کنار قهرمان بودن پهلوانی را از یاد نبردند.

 مسؤول بسیح ورزشکاران سپاه کربلای مازندران و مسؤول قرارگاه جهادی عاشقان امام علی (ع) مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس می‌گوید: در مرحله اول کمک‌های مومنانه در قالب بحث همدلی و مواسات در کنار تولیدات ماسک، دستکش و محلول‌های ضدعفونی، بیش از ۷ هزار بسته غذایی در سطح استان توزیع و در اختیار اقشار محروم و ضعیف جامعه قرار گرفت.

حسن افشار ادامه می دهد: این روزها نیز با هماهنگی دستگاه‌های مرتبط  و مرحله دوم کمک‌های مومنانه در سطح استان و شهرستان‌ها ۶۰۰ بسته غذایی اماده و توزیع شد البته این کمک‌ها همچنان تا پایان شهریور ماه در سطح شهرستان‌ها ادامه خواهد داشت.

وی بیان می‌کند: مهم‌ترین هدف ما با لبیک به فرمان مقام معظم رهبری، دستگیری و کمک به محرومان جامعه است که چشم انتظار این کمک‌ها هستند و این روزها در رنج هستند و در اوج کمبودها از حال‌شان دستگیری کنیم.

طی این مدت خبرهای تلخی شنیدیم و اما مهم‌ترین تلخی این است در جامعه غنی بود و به داد نیازمندان نرسید ولی مردم ما نشان دادند همواره به کمک یکدیگر می‌شتابند.

مسؤول قرارگاه جهادی عاشقان امام علی (ع) مازندران اضافه می‌کند: مردم ما با مهربانی و همدلی ثابت کردند و بارها و بارها نشان دادند که پشت یکدیگر را خالی نمی‌کنند و این موضوع را در مرحله اول کمک‌های مومنانه به جلوه‌ها ماندگار و پرمعنا بدل کردند.

وی می افزاید: در مرحله اول کمک‌های مومنانه با گروه‌های مختلف اعم از جوان، کودک و نوجوان در قالب قرارگاه جهادی رویش فعالیت کردیم که حتی این قرارگاه به نگین انگشتری سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و پرچم متبرک امام رضا(ع) متبرک شد و جهادگران با نیت یک شهید همگام با این فضا فعال بودند که واقعا بعد از پاین ماموریت واقعا دل کندن از این قرارگاه تلخ‌ترین خاطره بود که این حرکت‌های جهادی کمتر کسی در باورش نمی‌گنجید.

افشار می‌گوید: نگاه جهادی و مومنانه و حضور مشتاقانه همه افراد از کوچک تا بزرگ گرفته در قرارگاه جهادی رویش  در این فضا فتح‌البابی شده و توانستیم خاطرات ماندگاری را در کنار جهادگران به ثبت برسانیم.

این روزها نیز در قرارگاه جهادی عاشقان امام علی(ع) ماموریت خود را آغاز کردیم که امیدواریم بتوانیم ماموریت خود را به نحو احسن به پایان برسانیم.

به گزارش فارس، قرارگاه جهادی درواقع ایستگاهی برای مشتاقان هستند، درواقع قطره‌هایی که دریا شدند و برای خدمت سراز پا نمی‌شناسند؛ تنها کافی است بدانند در هر برهه‌ای از زمان دچار مشکل هستیم.

 

اخبار مرتبط

تهیه 50 هزار بسته گوشت، توسط مسجدی ها برای نیازمندان

اهدای ۲۰۰۰ بسته لوازم‌التحریر به دانش‌آموزان اصفهانی

کمک مردم خمینی‌شهر به ۸۰۰ دانش ‌آموز نیازمند

0 نظر

ارسال نظر

capcha