معاون استاندار:

محرم امسال عزاداری نوینی را به شیعیان جهان عرضه می‌کنیم

محرم امسال عزاداری نوینی را به شیعیان جهان عرضه می‌کنیم

به گزارش سراج24، حسن جعفری در آیین ارتقای بخش ششتمد به شهرستان و معارفه سرپرست فرمانداری‌ شهرستان ششتمد که پیش از ظهر امروز با حضور مدیرکل تقسیمات کشوری استانداری، عنابستانی نماینده مردم سبزوار و برادران فرماندار سبزوار‌ برگزار شد، اظهار کرد: ارتقای شهرستان ششتمد آغاز جدیدی برای فعالیت‌های اداری و ارتقای بیشتر این منطقه است.

معاون سیاسی، امنیتی و  اجتماعی استاندار خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنانش گفت: محرم امسال با توجه به شیوع کرونا عزاداری نوینی را به همه شیعیان جهان عرضه می‌کنیم.

وی با بیان اینکه امروز روز خانواده است که نقش اثربخشی در جامعه دارد اما نقش مهم خانواده کمرنگ شده است، ادامه داد: در حوزه طلاق در ردیف استان‌های پیشرو کشور قرار داریم و در سن ازدواج شاهد افزایش سن ازدواج در کشور و استان هستیم.

جعفری بیان کرد: خراسان رضوی همچنین در موضوع آسیب‌های اجتماعی، پرخاشگری، تکدی‌گری و کودک همسری در رتبه‌های بالا در سطح کشور  قرار دارد که نگران کننده است.

معاون سیاسی، امنیتی و  اجتماعی استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه برای کاهش آسیب‌های اجتماعی باید به خانواده توجه ویژه‌ای شود و والدین باید تربیت فرزندان را اولویت خود قرار دهند، تصریح کرد: در دین اسلام در مورد ازدواج آسان، تامین جهیزیه، انتخاب همسران و تربیت فرزندان الگوهای خوبی داریم.

وی گفت: برای تامین جهیزیه خیران و نیکوکاران پای کار آیند، جلوی بسیاری از طلاق‌ها با تداخل معتمدان محلی گرفته می‌شود.

جعفری افزود: با وجود شرایط سخت اقتصادی یکی از رویکردها در تکمیل طرح‌های نیمه تمام حضور و مشارکت بخش خصوصی است.

معاون سیاسی، امنیتی و  اجتماعی استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه به‌لحاظ کرونا خراسان رضوی همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد که رعایت پروتکل‌ها به کادر درمانی کمک می‌کند، بیان کرد: پویش نذر ماسک و در اختیار قرار دادن بسته‌های بهداشتی به محرومان در پیشگیری و کاهش کرونا موثر است.

وی تاکید کرد: در بیانیه گام دوم که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است یکی از موضوعات مهم پرهیز از اختلاف و کشمکش است که انتظار می‌رود در این شهرستان تازه تاسیس نیز مسئولان و مردم با همدلی به روند توسعه آن کمک کنند.

وضعیت راه‌ها در ششتمد مطلوب نیست

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: از آقای رزم حسینی استاندار خراسان رضوی انتظار داشتیم که در مراسم آغاز به کار فرمانداری شهرستان ششتمد حضور داشته باشند.

علی‌اصغر عنابستانی افزود: از استاندار دعوت می‌کنیم که در نخستین فرصت در آغاز راه به همراه مدیران کل موثر در این شهرستان حضور داشته‌ باشند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئولیت آقای کلاته در سرپرست فرمانداری ششتمد را سنگین می‌دانم اما باید همت کنیم که اقدامات و مقدمات کار را برای سرپرست فرمانداری فراهم کنیم، بیان کرد: تنها نباید سرپرست فرمانداری ششتمد معرفی شود بلکه باید دستگاه‌های اداری خدمات رسان موثر در این شهرستان مستقر شوند.

عنابستانی تصریح کرد: به لحاظ اختصاص اعتبارات علاوه بر اعتبار عادی باید نگاه ویژه‌ای به شهرستان‌های تازه تأسیس وجود داشته باشد و درگذشته ردیف اعتبار ویژه برای شهرستان‌های تازه تأسیس وجود داشت و متاسفانه این موضوع در بودجه نیست.

وی ادامه داد: ساختمان فرمانداری در شهرستان ششتمد وجود ندارد و از همین لحظه باید فکری برای این موضوع انجام دهیم چراکه باید ساختمانی در شأن مردم ششتمد وجود داشته باشد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات و نیازهای حوزه انتخابیه، گفت: در حوزه زیر ساخت‌ها همچون راه‌ها در حوزه انتخابیه سبزوار به ویژه ششتمد، وضعیت مطلوب نیست درحالیکه راه‌ها از زیر ساخت‌های مهم توسعه است.

عنابستانی افزود: در حوزه آبرسانی کارهای خوبی شده ولی مدت زیادی روستاهای این بخش فاقد بهره‌مندی از آب شرب بوده، بهره‌مندی ۹۸ درصدی از آب شرب تنها روی کاغذ است و زمانی که به روستاها می‌رویم، به دلایل متعددی آب شرب ندارند.

وی بیان کرد: بخش شامکان ششتمد ایجاد شده که دهستان ربع شامات برای رفت و آمد به این بخش فاقد محور مواصلاتی مناسب است که رفع این مشکل باید در دستور کار سریع قرار بگیرد.

هزینه ۱۵۰ میلیارد ریالی برای آبرسانی به ششتمد

فرماندار سبزوار نیز گفت: با پیگیری‌های فراوان ارتقای ششتمد به شهرستان تحقق یافت.

احمد برادران افزود: بخش شستمد در شرایطی تبدیل به شهرستان شده که با وجود محدودیت‌ها زیر ساخت‌های آن طی سال‌های گذشته تحقق یافته است.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلات شهر ششتمد تامین آب شرب پایدار آن بود که با اعتبار افزون بر ۱۵۰ میلیارد ریال سال گذشته با حضور وزیر نیرو به بهره برداری رسید.

فرماندار سبزوار تصریح کرد: منطقه ششتمد ظرفیت‌های مناسبی دارد چنانکه کارخانه فروسیلیکو منگنز به‌وسیله سرمایه گذار خارجی در شرایط تحریم در این شهرستان ایجاد شده است.

گفتنی است؛ در پایان مراسم محمد کلاته به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان ششتمد معرفی شد. او پیش از این به عنوان بخشدار ششتمد سبزوار مشغول به خدمت بود.

اخبار مرتبط

۱۵ بهمن سفرهای راهیان نور رسما آغاز می شود

تضعیف ولایت حق، یک معصیت تاریخی است

عزاداری شب شهادت حضرت زهرا(س) با حضور رهبر انقلاب

0 نظر

ارسال نظر

capcha