مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان:

نذورات محرم صرف تهیه سبد غذایی و کمک به نیازمندان شود

نذورات محرم صرف تهیه سبد غذایی و کمک به نیازمندان شود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام نورالله ولی نژاد اظهارکرد: مردم ما با امام حسین (ع) زندگی کرده و نمی‌توان ایشان را از زندگی آنها جدا کرد.

وی با توجه به شرایط کرونا و نزدیک شدن ایام محرم گفت: در این شرایط مردم قطعاً پروتکل‌های بهداشتی را هنگام عزاداری امام حسین (ع) رعایت خواهند کرد زیرا هم رهبری فرمودند که من تابع ستاد ملی مقابله با کرونا هستند و همه مراجع تقلید به این امر تاکید کردند.

ولی نژاد با بیان اینکه مردم نسبت به سال گذشته عزاداری متفاوت‌تری خواهند داشت، اضافه کرد: اگر عزاداری زیر سقف انجام شود باید در حد یک منبر و یک روضه کوتاه تمام شود و سینه زنی باید در فضای باز و با حفظ فاصله و با داشتن ماسک و الزامات بهداشتی دیگر باشد و از ابزار مشترک هم استفاده نکنند.

وی بیان کرد: الزامی وجود ندارد که مردم برای عزاداری امام حسین (ع) سفره بیندازند و می‌توانند نذورات خود را به صورت غذای بیرون بر و یا بسته بندی‌های خشک مواد غذایی در مناطق محروم توزیع کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: اگر نذر هم خاص نباشد می‌توان آن را در قالب توزیع ماسک و اقلام بهداشتی دیگر در نظر گرفت و یا صرف کمک به تجهیزات مساجد و هیئت‌های مذهبی و یا آزادی زندانیان و کمک به بیماران هزینه کرد.

ولی نژاد عنوان کرد: از همه مردم خواسته شده که شهرها و روستاها و محلات خود را سیاه‌پوش کرده و از مضامین و مفاهیم مطالب پرمعنا استفاده کنند و تا حد امکان با نیروهای انتظامی و پزشکی هنگام مراسم عزاداری همکاری کرده و در طرح مواسات شرکت کنند.

وی تأکید کرد که امسال برنامه تجمعی و و دسته روی نخواهیم داشت.

اخبار مرتبط

هیأت‌های مذهبی از فرصت اربعین برای رفع مشکلات مردم در مناطق محروم استفاده کنند

مقاومت و روحیه جهادی دو مولفه مهم در تحقق تمدن نوین اسلامی است

«هانی و هنا» راهی اربعین می‌شوند

0 نظر

ارسال نظر

capcha