کتاب «تنها گریه کن» رونمایی شد

کتاب «تنها گریه کن» رونمایی شد

به گزارش سراج24، مراسم رونمایی کتاب «تنها گریه کن» با حضور جمعی از همسران و مادران شهدا و همچنین بانوان فعال در مبارزات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، در برنامه زنده دلیرستان از شبکه استانی نور انجام شد.

مادر شهیدان معماریان: هیچ‌گاه از ادامه فعالیت فرهنگی ازپا نخواهم نشست

مادر شهید معماریان در بخشی از این برنامه، در خصوص فعالیت‌های انقلابی خود اظهار داشت: پیش از انقلاب اسلامی و حضور امام خمینی(ره) در ایران، در شهرهای قم و تهران به پخش اعلامیه‌های امام خمینی(ره) و مبارزات انقلابی می‌پرداختم و در این مسیر، هیچگونه ترس و اضطرابی به دل راه نمی‌دادم.

وی ادامه داد: برای اینکه در طول این مبارزات توسط ساواک شناخته و دستگیر نشوم، با روش‌های استتار، شب‌نامه‌ها را پخش می‌کردم. یکی از راه‌های استتار مبارزات انقلابی من این بود که سکه‌ای ده‌تومانی را در خیابان از زیر چادرم بیرون می‌گرفتم تا روحانیون مبارز با این نشانه، اعلامیه‌ها را به من تحویل دهند.

منتظری خاطره‌ای دیگر از زمان هشت سال دفاع مقدس روایت کرد و گفت: زمانی که امام خمینی(ره) اعلام کردند که هر سه ماه یکبار 20 هزار تومان هزینه رزمندگان در جبهه‌ها می‌شود، مشغول کارآفرینی شدم و درآمد آن را در طول دفاع مقدس به جبهه‌ها ارسال می‌کردم.

این مادر شهید با تأکید بر اینکه هیچ مسئله‌ای در طول این سال‌ها مانع از فعالیت‌های فرهنگی و مبارزات انقلابی‌ام نشد، افزود: بعد از انقلاب و پایان جنگ تحمیلی، فعالیتم را در زمینه فرهنگی و جمع‌آوری کمک برای مستمندان ادامه دادم و هنوز هم با مؤسسات فرهنگی زیادی فعالیت می‌کنم و در این زمینه هیچ گاه از پا نخواهم نشست.

هدف نوشتن «تنها گریه کن»؛ نشان دادن الگوی زن مسلمان است

همچنین در این برنامه، اکرم اسلامی، نویسنده کتاب «تنها گریه کن»، آشنایی با مادر شهید معماریان و به نگارش درآوردن زندگی اشرف سادات منتظری را نقطه عطفی در زندگی خود دانست و گفت: هدف از نوشتن چنین کتاب‌هایی که با موضوع زندگی یک زن گره خورده است، نشان دادن الگوی زن تراز مسلمان است.

وی بیان کرد: یکی از برترین و بارزترین ویژگی‌های زندگی مادر شهید معماریان، عدم انفعال و به نوعی آتش به اختیار بودن این بانو در طول زندگی تا کنون است، که این باید الگویی برای بانوان ما قرار گیرد.

گفتنی است این کتاب با محوریت زندگی اشرف سادات منتظری، مادر شهید محمد معماریان، به قلم اکرم اسلامی و از سوی انتشارات حماسه یاران به چاپ رسیده است که در آن از فعالیت‌ها و مبارزات انقلابی این بانوی فداکار تا تلاش‌های امروزه او در راستای کمک به مستمندان و فعالیت‌های فرهنگی یاد شده است.

آیین رونمایی این کتاب با امضای نویسنده، مادر شهید محمد معماریان، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری قم، مدیرعامل انتشارات حماسه یاران و مدیرکل صدا و سیمای مرکز قم بر لوح رونمایی کتاب به پایان رسید.

اخبار مرتبط

«سنگر علاف‌ها»؛ نگاهی جدید به حوادث جنگ تحمیلی

تراژدی عدم حمایت از چاپ کتاب‌های دفاع مقدس

ترجمه کتابی با موضوع پیامبر(ص) به فرانسه و انگلیسی همزمان با اهانت به نبی‌اکرم

0 نظر

ارسال نظر

capcha