هزینه‌های روزانه مساجد زنجان در ماه محرم برای کمک مومنانه صرف می شود

هزینه‌های روزانه مساجد زنجان در ماه محرم برای کمک مومنانه صرف می شود

به گزارش سراج24، محمدتقی فاتحی‌نژاد اظهار کرد: مساجد در شکل‌گیری انقلاب اسلامی و در هشت سال دفاع مقدس به عنوان پایگاه مردمی ایفای نقش نموده و علاوه بر حل و فصل مشکلات مردم کمک‌های بسیار خوبی نیز در این راستا انجام داده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زنجان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در منطقه این اداره از بهمن سال گذشته تا کنون در ارتباط با کمک‌های مومنانه در مناطق شهری و روستایی در این زمینه فعال بوده و با هماهنگی هیأت امنای اماکن مقدسه اسلامی در تهیه و تامین مواد غذایی در قالب برنج، روغن، مرغ، گوشت، حبوبات، ماکارونی، تن ماهی، مواد ضد عفونی کننده، ماسک و توزیع آن ما بین مستمندان نقش ارزنده داشتند.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته هزینه روزانه مساجد در ماه محرم صرف هزینه‌های تعزیه‌داری می‌شد، ادامه داد: امروز به دلیل شرایط موجود این هزینه‌ها در محرم امسال صرفا صرف هزینه‌های کمک به افراد بی‌بضاعت و کسانی که در بحران کرونا آسیب دیده‌اند و همچنین کمک و دستگیری از مستمندان ساماندهی خواهد شد.

فاتحی‌نژاد با تقدیر از زحمات هیأت امنای مساجد، حسینیه‌ها، زینبیه‌ها و تکایا مناطق شهری و روستایی، خواستار توجه جدی آنان به اختصاص منابع مالی روزانه مسجد اعم از تعزیه‌داری و سایر هزینه‌های روزانه خود صرفا در ماه محرم بهکمک‌های مومنانه شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زنجان افزود: کمک‌های مومنانه مطابق سنوات گذشته تا قطع و پایان ویروس کرونا در مساجد ادامه دارد.

اخبار مرتبط

مشکلات جانبازان دست‌ به دست می‌شود/کرونا نگیریم از نبود دارو می‌میریم

کمک‌رسانی ۳ گروه جهادی دانشجویی به بیمارستان‌ها

وضعیت داروی منتسب به امام کاظم(ع) برای درمان کرونا

0 نظر

ارسال نظر

capcha