توزیع نذورات تنها در قالب بسته‌های معیشتی

توزیع نذورات تنها در قالب بسته‌های معیشتی

به گزارش سراج24، رمضانعلی فردوسی با تشریح وضعیت کرونا در شهرستان نطنز از ابتدای شیوع این بیماری و تا رسیدن به وضعیت کنونی اظهار داشت: از زحمات تمامی دست‌اندرکاران ستاد کرونا به ویژه کادر درمانی، فعالان رسانه، خیرین، دیگر دستگاه‌های اجرایی و فعالان اجتماعی در این حوزه قدردانی می‌شود.

فردوسی ضمن اشاره به نزدیکی ایام ماه محرم و صفر افزود: از هیات‎‌های عزاداری شهرها و روستاهای تابعه شهرستان نطنز درخواست داریم تا شیوه‌نامه‌های بهداشتی و پروتکل‌های ارائه شده از سوی ستاد مقابله با بیماری کرونا را در عزاداری‌های ماه محرم رعایت کنند.

فرماندار شهرستان نطنز ضمن تاکید بر استفاده از ماسک در راستای شرکت در مراسم عزاداری گفت: تمامی متولیان، برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان در مراسم عزاداری محرم رعایت اصول اولیه حفاظت فردی به ‌خصوص استفاده از ماسک را سرلوحه خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه لازم است تا تمامی دستگاه‌ها با شبکه بهداشت و درمان شهرستان نطنز هماهنگ باشند، تاکید کرد: در این راستا، تقویت بیشتر اقدامات و هماهنگی‌های لازم بین دستگاه‌های اجرایی با شبکه  بهداشت و درمان شهرستان ضروری است.

فرماندار نطنز تصریح کرد:با عنایت به مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان نطنز تمامی مراسم‌های سنتی و آیینی خاص ویژه ایام محرم و صفر در شهرستان نطنز از جمله مراسم برافراشته نمودن خیمه اباعبدالله الحسین(ع) در حسینیه‌ها و تکایا، تعزیه خوانی، مراسم شیرخوارگان حسینی،حلیم پزان، جغجغه زنی، نخل گردانی و علم گردانی، جابجایی هیات‌ها و دسته‌ها ممنوع است.

وی ضمن اشاره به دیگر محدودیت‌های اعمال شده در این ایام در ماه محرم و صفر تاکید کرد: تجمع در آرامستان‌ها در شهرها و روستاهای شهرستان نطنز به ویژه در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی  به دلیل عدم رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی و اجتماعی و همچنین ضرورت پیشگیری از شیوع و سرایت ویروس کرونا ممنوع است.

وی به ممنوعیت هرگونه پذیرایی در مراسم‌های عزاداری در سال جاری نیز اشاره و تأکید کرد: توزیع هرگونه نذری و پذیرایی در مراسم‌های محرم پیش رو ممنوع بوده و افراد می‌توانند نذورات خود را در قالب بسته‌های معیشتی در اختیار نیازمندان قرار دهند.

اخبار مرتبط

توزیع ۳۵ هزار بسته معیشتی توسط هیئات مذهبی

سلسله نشست‌های «محرم امسال» برگزار می‌شود

«شبیه حسین» روی آنتن شبکه چهار

0 نظر

ارسال نظر

capcha