نمایش پوسترهایی به مناسبت «روز مقاومت اسلامی»

نمایش پوسترهایی به مناسبت «روز مقاومت اسلامی»

به گزارش سراج24، جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ که در میان لبنانی‌ها به «نبرد تموز» شهرت یافته، توسط رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا علیه لبنان صورت گرفت. این تهاجم اما با مقاومت حزب‌الله راه به جایی نبرد و با تصویب قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت با سرافکندگی صهیونیست‌ها به پایان رسید.

شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور به مناسبت پیروزی حزب‌الله لبنان در این جنگ، ۲۳ مرداد را روز «مقاومت اسلامی» نامگذاری کرد تا بدین ترتیب، تجلیل از واژه مقدس «مقاومت» را برای همیشه ماندگار و جاویدان کند. موضوعی که رهبر انقلاب درباره آن فرمودند: «مقاومت لبنان، اوّل صهیونیست‌ها را از جنوب لبنان بیرون کرد؛ بعد در جنگ ۳۳ روزه، بینی صهیونیست‌ها را به خاک مالید. آمریکا صهیونیست‌ها را کمک کرد، خیانتکاران داخلی کمک کردند امّا نیروی مقاومت - که نیروی مردمی بود، با ایمان بود، با هدف بود، می فهمید دارد چه‌کار می‌کند - توانست همه‌ اینها را از عرصه خارج کند. اخیراً هم این ضرب‌شستی که نیروی مقاومت به ارتش صهیونیستی وارد کرد که هنوز داغ است، جزء حرف‌هایی است که هنوز فراموش نشده است.»

به همین مناسبت، نمایشگاه مجازی پوسترهای «تموز مقاومت»، شامل ۵۰ پوستر با موضوع مقاومت با آثاری از همچون ابوالفضل عالی، قباد شیوا، علی وزیریان، سیدحمید شریفی، محمدرضا دوست‌محمدی و... با همکاری حوزه هنری و موزه هنرهای معاصر فلسطین، در تارنمای فرهنگستان هنر به نمایش درآمده است.

اخبار مرتبط

تصاویر/ گمگشته دیار محبت کجا رود

عکس/ جوهر انگشت ما، خون علمدار ماست

عکس/ساختن توانستن است

0 نظر

ارسال نظر

capcha